Jak zvýšit šance na přirozené otěhotnění

Ať už jste posedlá myšlenkou otěhotnění, nebo třeba jen plánujete otěhotnět tak, aby se Vaše miminko narodilo v určitém období, přečtěte si následující typy, které mohou zvýšit Vaše šance na úspěch.

1) Navštivte svého lékaře

Základ pro zdravé a bezproblémové těhotenství je dobré položit ještě předtím, než otěhotníte. Váš lékař odborně posoudí, jste-li v dobré formě a poradí, jaké změny mohou pomoci k úspěšnému početí. S lékařem proberte také léky, které pravidelně užíváte a zjistěte, jsou-li během těhotenství bezpečné, popřípadě zvolte vhodné alternativy. Je možné, že z nějakého důvodu nebudete schopna vyřešit případné zdravotní problémy okamžitě, proto je dobré začít co nejdříve.

2) Plán pro zdravé těhotenství

Jezte zdravá a výživná jídla, udržujte si zdravou váhu a pravidelně cvičte. Pokud holdujete alkoholu nebo kouříte, začněte tyto zlozvyky odbourávat, protože až otěhotníte, oceníte, že nemusíte přestávat radikálně. Kávy se zříkat úplně nemusíte, ale pokuste se ji alespoň omezit na jeden šálek denně. Pro podporu zdravého startu těhotenství můžete začít užívat kyselinu listovou, která prokazatelně snižuje rizika vzniku některých vrozených vad.

3) Zjistěte, kdy ovulujete

Správné načasování pohlavního styku, je základem úspěchu. Ovulací rozumíme uvolnění připraveného vajíčka z vaječníku do vejcovodu, kde čeká na oplodnění pouze 12 až 24 hodin. Pokud k oplodnění nedojde, vajíčko odumírá a z těla odchází. Pro výpočet svých plodných dnů použijte naši kalkulačku pro výpočet ovulace. Máte-li nepravidelnou periodu, požádejte pro určení přesného ovulačního období svého gynekologa.

Kdy vyhledat pomoc?

Většině párů se podaří otěhotnět během prvních šesti měsíců. Nejste-li tento případ, proberte Vaši situaci se svým gynekologem, který posoudí další postup. Jak dlouho byste se měli snažit před vyhledáním odborné pomoci, závisí do značné míry na Vašem věku. Plodnost klesá s věkem, takže pokud je Vám 40 let a více, obraťte se na lékaře co nejdříve. Páry pod 30 let by měly zkoušet otěhotnět přirozenou cestou minimálně 12 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zeleninové mňamky pro kojence – příkrmy

Rýma u kojenců