Rodičovství

Stát se rodičem je jeden z nejzodpovědnějších životních kroků a velké odpovědnosti je třeba již před narozením miminka.

Zdravotní stav

Dříve než se z Vás stanou rodiče, měli byste si být jisti, že jste zdraví. V dnešní době je již podrobná lékařská kontrola během těhotenství běžná a časy bez ultrazvuku a s jedním jediným druhem porodu (na lůžku) jsou naštěstí pryč. Jste-li již nastávající maminkou, doporučujeme prostudovat našeho podrobného průvodce těhotenství týden po týdnu. Je však nutné počítat s tím, že každé těhotenství je naprosto jedinečné a naše informace se nemusí do detailu shodovat s Vašimi zkušenostmi.

Těhotenství a porod

Těhotenství je náročné, dlouhé, ale hlavně nádherné životní období, na které budete vzpomínat celý život. Uvidíte, že s blížícím se koncem budete na porod připraveni – budete se na něj dokonce těšit 🙂 Doporučujeme však také přípravu a studium – uvidíte, že všechny předem nabyté informace se budou hodit a porod bude snazší jak pro Vás, tak pro Vašeho partnera.

Po porodu

Ihned po porodu to začíná. Vaše nová životní role zrovna odstartovala a z Vás je rodič na plný úvazek. Nyní jste odpovědni za zdraví a celý vývoj svého dítěte. Začátky jsou vždy náročné a únavné, novorozené miminko vyžaduje plnou pozornost své maminky. Budete si muset zvyknout na nový denní a noční režim, vše přizpůsobit miminku. Nebojte, postupem času už budete sehraný tým a Vy i miminko budete naprosto v pohodě.

Rada na závěr? Nezapomínejte na sebe! Pečujte o sebe, cvičte, buďte v pohodě a buďte sebevědomá! Jste totiž skvělá 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poprvé do školky? Nezapomeňte připravit dětský šatník!

Boty pro batolata – na co si dát pozor?