Jak běhat s kočárkem

V minulých dílech jsme si řekli něco o běhání v těhotenství a pak po porodu. Nyní už máte porod za sebou a chtělo by to začít sportovat i s kočárkem.

Manžel v práci, babičky jakbysmet a Vás táhne do běžeckého? Žádný problém. Natáhněte legíny, oblečte funkční tričko, pevně zavažte tkaničky milovaných běhniček a vyrazte společně s prckem v kočárku běhat. Vy si zlepšíte kondici i náladu a miminko si užije pohybu na čerstvém vzduchu.

Šikovné maminky si vždy poradí

Běh s kočárkem není žádná věda, tak se toho nebojte. Možná jste na to dokonce myslely už před porodem a přizpůsobily tomu výběr kočárku. V dnešní době je k dostání spousta kočárků, se kterými lze sportovat. Pokud ne, nevadí. Já také běhám s obyčejným kočárkem z Polska 😉. Obecně je lepší běhat s lehčím kočárkem opatřeným dobře nafouknutými a zaaretovanými koly, který lze polohovat dosedu/lehu.

Jak běhat s kočárkem?

V první řadě dbejte na správné držení těla a techniku běhu, čímž předejdete nepříjemným bolestem zad, přetížení svalů či kolizi s kočárkem. Mějte vzpřímenou páteř a podsazenou pánev. Madla kočárku držte lehce, nesvírejte je příliš silně, ani se o ně neopírejte. Kočárek můžete tlačit dlaněmi vpřed, případně ho malinko poslat napřed a doběhnout.

Držet se můžete oběma rukama, ale lepší je je střídat. Časem si najdete vlastní styl, který Vám bude vyhovovat. Krok by měl být kratší s dopadem na střední či přední část chodidla. A dávejte si pozor, kam šlapete, ať si nepřišlápnete brzdu nebo kolo. Mohl by z toho být ošklivý pád. Taky už jsem si jednou málem nabila 😊.

Kudy tudy cestička

Pro běh s kočárkem je vždy lepší zvolit spíše rovinatou, a hlavně zpevněnou cestu. Zvláště, pokud nemáte kočárek přímo určený k běhu v terénu. Zkuste místní park nebo cyklostezku, na silnici se radši vůbec nepouštějte. Pokud už máte něco odběháno, můžete zvýšit level tréninku a vyběhnout do kopců, ale věřte, že to bude makačka. A nezapomeňte občas vyběhnout bez kočárku, uvidíte, jak lehce se Vám poběží.

Hlavně myslete na zdraví

Pokud jste rodily teprve nedávno, nikam nepospíchejte. Začněte svižnými procházkami a do běhu přecházejte postupně. Neběhejte dřív, než ukončíte šestinedělí a navštívíte svého gynekologa. Od věci by nebyla ani kontrola u fyzioterapeuta. Více o běhání po porodu v přechozím článku.

Tak běhejte a užívejte si aktivní mateřskou dovolenou!

Zdraví vás MARATONmama Nikol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4. týden těhotenství

Jsou mi dva roky a jdu do školky