Výběr a výbava aktovky nejen pro prvňáčky

Domácí úkoly

Je to tady! Prázdniny jsou u konce, za dveřmi je podzim a s ním i nástup do školy! Pokud má Vaše dítko před sebou první školní den, je třeba se na tuto novou životní etapu dobře připravit.

Základem je samozřejmě aktovka. S jejím výběrem si dejte záležet. Aktovka bude používána denně a je proto důležité, aby splňovala veškerá bezpečnostní, zdravotní i praktická kritéria. Na co se tedy zaměřit?

Hmotnost

Aktovka pro malé děti by neměla vážit více než 1,2kg (školák by měl nosit nanejvýš 10% své hmotnosti)

Tvar a konstrukce

Pevná, vyztužená záda s ergonomickým tvarováním pro podporu správného držení těla. Dále by aktovka měla mít pevné dno pro zajištění stability, a dostatečně široké popruhy s nastavitelnou délkou. Denně používané zavazadlo nesmí školáka nikde tlačit a musí ho nosit rád.

Bezpečnostní prvky

Reflexní proužky na předním díle i na bocích slouží jako odrazky pro auta při snížené viditelnosti. Proužky by měly být široké minimálně 2,5 cm.

Praktičnost

Zaměřte se na kvalitu spon a zipů. Vnitřek aktovky by měl být rozdělen na části a vhodné jsou taky kapsy na bocích aktovky (lahev s pitím atd.). Samozřejmostí je nepromokavost.

Obrázky a barvičky!!

Bezpečnostní a zdravotní normy jsou Vaše starost. Před koupí se ale určitě poraďte i s malým školákem, je přeci důležité, aby se mu aktovka líbila a nosil ji hrdě 🙂

Základní výbava aktovky

V dnešní době Vám už každá škola poskytne svůj vlastní seznam potřeb, které prvňáčkovi do aktovky sbalit. Základem ale zůstává:

  • Krabička na svačiny a lahev na pití – z nezávadného materiálu, ideálně s obrázkem oblíbené postavičky 😉
  • Školní desky pro úhlednou organizaci
  • Školní penál na psací a výtvarné potřeby (Radost určitě uděláte nadstandardními vychytávkami typu: gumovací pero, roztomilé razítko, vtipná guma atd.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příprava psa na příchod dítěte

Vitamíny a minerály v šestinedělí