STROLLERING® ZÁVODY KOČÁRKŮ

Sedmý ročník celorepublikových závodů kočárků ve sportovní chůzi

V neděli 13. května 2018 na Den matek přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice v pořadí již sedmé Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Závody i letos můžeme označit jako MEZINÁRODNÍ, neboť se k České republice přidá znovu i Polsko a také Slovensko! Je tedy jasné, že druhá květnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR, SR a v Polsku, aby změřili síly v této netradiční disciplíně.

Letošní Strollering®  Závody kočárků v Praze, které se konají ve sportovním areálu Pražačka na Žižkově, jsou obohaceny o koncert skupiny The Tap Tap, na který mohou přijít i ti, co nezávodí!

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering®. Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ dodává.

Podstatou samotných závodů je CHŮZE s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD. Pro soutěžící jsou připraveny vždy 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.  Součástí závodů bude na každém místě jejich konání také doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky závodů. Celá akce také částí symbolického startovného podpoří určitou neziskovou organizaci – organizátoři Závodů kočárků tak mohou v daném místě konání podpořit právě tu svou místní organizaci či jedince. V předchozím ročníku se závodilo na 40  místech ČR, v Trnavě na Slovensku a díky polské organizaci BuggyGym i na několika místech v Polsku. Závodů se zúčastnilo více jak 1 200 kočárků, a na konto neziskových organizací se připsalo více jak 140 010 Kč. 

Přijďte si užít sportovně-zábavné odpoledne určené pro celou rodinu! www.zavodykocarku.cz

Co je to Strollering®?

Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli.

Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. „Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas.
I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!“

ZK_takTrochuJinak-1024x535

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 tipů jak znovu rozpoutat vášeň

Sex po porodu

sex po porodu