Silvestr s dětmi

Silvestr s dětmi

To, že máte doma malé děti, neznamená, že musíte Silvestra oslavit u televize v bačkorách a znuděným výrazem v obličeji. I s dětmi se mohou podnikat různá dobrodružství. Ideální je, když děti do toho všeho (podle jejich věku) zapojíte. Jde-li o úplně malé děti, pak je situace krapet jiná, ale ne ztracená. Jak na to? To se dozvíte hned o pár řádků níže.

Silvestr s malými dětmi

Jsou-li děti ještě příliš malé na to, aby ponocovaly s vámi, připravte oslavu dříve. Přichystejte občerstvení, výzdobu a díky tomu, že se stmívá brzy, můžete vyrazit ven a dopřát jim i nějaký ten menší ohňostroj. Ovšem pod dozorem někoho zkušeného a jedině s kvalitními výrobky. Když na to přijde, děti budou mít radost i z prskavek a lampiónů. Vůbec nepotřebují ohňostroj. A pokud se vám nechce ven, postačí LED osvětlení a blikání světélky. Ty nejmenší děti stejně z ohňostroje rozum ještě nemají.

Jak děti zabavit?

Jak jinak než hudbou, tancem, hrami. Mějte připravené různé hry, které můžete podnikat společně. Ať už se jedná o stolní hry, hledání ukrytých předmětů, slovní hry apod. Pokud mají sousedé stejně staré děti, pak je fajn uspořádat jim Silvestrovskou párty společně. Děti zabaví i pohádky, alespoň si na chvíli odpočinete.

Výzdoba nesmí chybět

Ozdobte to doma papírovými konfetami, balónky a vším, co k oslavám patří. Děti bude bavit už jen samotná příprava a zdobení. Můžete si vyrobit i masky či čepice z papíru. Samozřejmě mimo bytových dekorací nezapomínejte přikrášlit i sami sebe.

Občerstvení

Podávat můžete domácí limonády, koktejly, chlebíčky, jednohubky, poháry. Příprava zábavného občerstvení rovněž děti zaměstná. Mohou vykrajovat různé tvary pečiva, zeleniny za pomocí formiček na cukroví. Chybět by nemělo i barevné plastové nádobí, případně papírové tácky apod. Takto nehrozí, že děti něco rozbijí a zraní se.

A přichází půlnoc

Děti pravděpodobně už spí – spokojené padly únavou. Pokud jste s nimi trávili takto zábavně den, máte plné právo si to teď užít i vy. Pozvěte přátelé, sousedy a slavte, bavte se, smějte se. A nezapomeňte pořídit i pár fotek. Pak se nám můžete pochlubit, jaký byl váš Silvestr s malými dětmi a sdělit nám vaše zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tipy, jak během Vánoc zbytečně nepřibírat

Cvičení s miminky od 3 do 6-ti měsíců