Jak naučit kojené dítě na lahvičku

Většina plně kojených dětí odmítá přijímat potravu jakkoliv jinak, než z prsu. Přechod na láhev je pro děti velká změna a proto postupujte pozvolna a s trpělivostí. Existuje několik způsobů, které Vám tento krok mohou zjednodušit:

Zvolte správný typ savičky

Neexistuje jeden typ savičky, který by akceptovaly všechny děti, proto budete pravděpodobně nuceni experimentovat a vyzkoušet více druhů, než si Vaše miminko vybere tu, která bude vyhovovat jeho potřebám. Jednotlivé typy jsou rozděleny podle věku dítka a můžete si volit tvar, materiál i průtok savičky.

Začněte s mateřským mlékem

Pokud stále kojíte, určitě začněte tak, že dítěti nabídnete z láhve své odstříkané mléko. Pro dítě to nebude taková radikální změna a je zde nesrovnatelně větší šance na úspěch.

Zkoušejte různé polohy

Většina dětí upřednostňuje stejnou polohu jako při kojení, jiné zase nikoli. Láhev držte ve vzpřímené poloze. V žádném případě dítěti láhev nevnucujte, ale nabízejte. Pokud nemá zájem, dejte si pauzu a zkoušejte to znovu později.

Zkuste kombinovanou metodu

Pokud je dítě mimořádně odolné a láhev nepřijímá, zkuste metodu, kdy lahev nabídnete přímo během kojení.

Zapojte tatínka

Některé miminka akceptují láhev jako náhradu, až pokud není maminka v dohledu.

 

Pokud Vaše dítě stále lahvičku odmítá i po opakovaných pokusech, zvažte jiný druh podání umělého mléka. Některé děti například přecházejí rovnou na hrnečky. Hlavně svému pokladu dopřejte čas, uvidíte, že nakonec pro něj bude pití umělého mléka stejně oblíbenou činností, jako toho mateřského 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak zabavit malé dítě? Od mrkvičky po odrážedla

Vánoční cukroví pro mrňousky