Jak zabavit malé dítě? Od mrkvičky po odrážedla

Termín mateřská dovolená musel vymyslet buďto totální optimista nebo naopak škarohlíd. Nalijme si čistého vína, maminky na rodičovské chcete-li mateřské dovolené, si opravdu příliš neodpočinou. Pravdou je, že se organismus zpočátku veze na vlně endorfinů, ale to brzy přejde.

Uběhne pár měsíců a z maličkého tvorečka, kterému stačí jen spát, jíst, mazlit se a být v suchu, je naráz průzkumník, který musí vše zvědavě prohlížet, osahávat a ochutnávat. Právě to je okamžik, kdy je potřeba dítko nejen hlídat, ale i zabavit. Takže maminka, tatínek startují svou fantazii a vymýšlejí zábavu pro malého zvídavce. Jenže stereotyp nebude dlouho bavit ani vás, natož dítě. Co s tím? Nákup hraček je tím správným řešením.

Jak zabavit ty nejmenší

V tomto období je dítě ještě docela zvládnutelné. Dnes existuje na trhu nepřeberné množství všelijakých hraček: zvukových, barevných, světélkujících, které umožňují prckům snadný úchop. Patrně vystačí, když je miminku párkrát ukážete a ono je začne zkoumat i samo. Ideální hračkou je i vlastní tělíčko, vhodné jsou různé říkánky, kde dítko zapojí ruce a nohy.

Můžete i zpívat, pohupovat se či houpat dítě na kolenou. Zvědavost miminka ukojíte i tím, že si pořídíte ergonomické nosítko či šátek. Díky tomu se vám uvolní ruce a zvládnete chůzi s dítětem v úvazu po bytě, kdy mu můžete nechat na chvíli podržet mrkev, vařečku, plastovou lžíci a jiné zajímavé pomůcky. Dítě bude s nadšením vše zkoumat – jak pohledem, pohmatem, tak ústy.

Oblíbené šuplíky

Toto období mine a dítko začne lézt po čtyřech, prozkoumávat nábytek, zvláště pak šuplíky a nejraději mají děti kuchyni. Vyhraďte prckovi jeden/dva šuplíky, ať může kramařit, bude mít neskutečnou radost a vy vyšetříte trochu času. Od lezení po čtyřech není daleko k chůzi. V tomto období jsou vhodná různá odrážedla a hlavně pobyt venku, pokud to počasí dovolí. Je načase popřemýšlet, jakými hračkami i nábytkem vybavit dětský pokoj. Přeci jen dítě v něm bude začínat trávit většinu svého času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prší? Nevadí!

Jak naučit kojené dítě na lahvičku