Jak vybrat kočárek do terénu

Sportovně založené rodiče, kteří vyrážejí s potomkem často na výlety potěší, že nabídka terénních kočárků je na trhu velmi rozsáhlá. Co by měl takový kočárek splňovat?

Typ kočárku a počet kol

Přemýšlení o nákupu kočárku byste měli zahájit včas, ideálně ještě předtím, než se potomek narodí. Je totiž na místě si rozmyslet, zda zvolíte tzv. dvojkombinaci nebo trojkombinaci.

Dvojkombinace obsahuje sportovní a hluboký kočárek v jednom, trojkombinace má navíc autosedačku, tzv. vajíčko. Úskalím kombinovaných kočárků je většinou menší korbička pro novorozeně. Na druhou stranu vycházejí tyto modely levněji než koupě dvou kočárků.

Výběr sportovního kočárku bychom přitom v žádném případě neměli podcenit, dítě v něm stráví mnohem více času než v kočárku hlubokém a vydrží mu přibližně do 3 let.

Zaměřit bychom se v první řadě při nákupu měli na provedení, tedy na počet kol. Sportovní kočárky existují jako trojkolky nebo čtyřkolky.

Hojně diskutovaným argumentem je hlavně stabilita. Ta může být u trojkolek nižší, nicméně to ovlivní i vyváženost kol a vzdálenost mezi nimi. Výhodou je i to, pokud jsou zadní kola větší. Kvalitně provedenou trojkolku tak sportovně založení rodiče jednoznačně ocení.

Kočárek na ven

Nafukovací kola a robustní konstrukce

Náročnější terén si také vyžádá kočárek s nafukovacími koly. Ve srovnání s klasickými gumovými kolečky se sice nevyhnete riziku jejich propíchnutí, nicméně kočárek vykazuje lepší jízdní vlastnosti na nerovném povrchu (Zdroj: Spotrebitelov.cz) Dochází k lepšímu absorbování vibrací, jízda je pro dítě pohodlnější a pro rodiče méně namáhavá.

Kvalitní kočárek do terénu by měl nabídnout dostatečně robustní konstrukci. Rám kovový to splní, avšak materiál je poměrně těžký. Nevýhodou poměrně „bytelného“ a současně odlehčeného hliníku je primárně vyšší pořizovací cena kočárku.

Pokud patříte k rodinám, které často cestují i mimo bydliště, zajímejte se také o to, jak se dá kočárek složit a jaké má rozměry. A to ve složeném i rozloženém stavu, pečlivě přeměřte, zda se vejde do výtahu nebo kufru auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příkrmy, recepty aneb kdy a pro koho jsou vhodné.

Zácpa u kojenců a jak miminku pomoci