Příkrmy, recepty aneb kdy a pro koho jsou vhodné.

Příkrmy pro kojence

Příkrmy je kojencům vhodné začít podávat již po ukončení  4. měsíce věku a bez ohledu na to, je-li miminko kojeno nebo na umělém mléku. Než však s příkrmy začnete, vždy se poraďte se svým pediatrem, který posoudí, je-li Vaše miminko na novou stravu připraveno.

Jak začít?

Ideální pro začátek jsou jednoduché, dvou až třísložkové kombinace typu vařená mrkev + brambor. Začínejte v dopoledních hodinách a po troškách, první dny pouze 2 až 3 lžičky, dokrmujte mlékem. Vždy po pár dnech navyšujte dávky a přidávejte další druhy zeleniny typu cuketa, dýně, batáty, zelené fazolky, kedluben, květák, brokolice, fenykl apod. Jako přílohu podávejte brambor, rýži nebo těstoviny.

Maso a vejce

Po zhruba jednom měsíci přikrmování vařenou zeleninou můžete začít přidávat libové maso. S rybami začínejte velmi pozvolna, u miminek často vyvolávají alergické reakce v podobě kopřivky. Podobné je to s vejci. Pokud jsou u Vás bez reakce, podávejte klidně 2x týdně, ten den už ale vynechejte maso.

Ovoce

Pokud kojenec dobře přijímá masovo-zeleninové příkrmy, seznamte ho i s ovocem. Ovoce je dobré zařadit až po zelenině, protože pokud začnete obráceně a miminko ochutná jako první ovoce, může se stát, že zeleninu odmítne, protože není sladká. Začínejte opět pozvolna a s jednoduchými kombinacemi jako jablko + banán apod. Časem přidejte tvaroh, bílý jogurt, piškot, obiloviny nebo rýži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Menstruace v těhotenství neexistuje!

Jak vybrat kočárek do terénu