Jak docílit pocitu útulna a pohody ve vašem bytě?

Přáním každé hospodyňky je, aby se u nich doma každý cítil báječně. Dnes a denně na nás skáčou reklamy s obrázky překrásných interiérů, a my tiše žasneme a acháme – ách jo, to je tak krásné.

Kéž by to i u nás doma bylo tak pohádkové. Ty přehozy, ty lucerničky, to nádobí, ta dřevěná komoda. To je tak krásně sladěné a vše působí tak útulným dojem, že by si tam chtěl člověk sednout a usnout. Jenže milé maminky, vytvořit pocit pohody a útulna je v silách každé z nás. A nemusí to být úplně obrázkové a ani drahé. Stačí trocha nápadů, šikovnosti a i vy se ocitnete v útulném bytě – u vás doma.

Vůně

První, co člověka praští do nosu, jakmile vejde do bytu, je vůně. Nemusíte hned běžet pro drahé difuzéry do zásuvky. Vystačíte si s tím, co máte doma. Navíc ty z drogérie jsou plné chemie a pro své drobečky si přejeme vytvořit co nejlepší a nejčistší prostředí. Domov vám bezvadně provoní vanilka, skořice, ale i čerstvě namletá káva. Stačí ji nasypat na talířek a rozmístit po bytě.

Měkoučké polštářky

Vsadím se, že děláte pravidelně čistku ve skříni a dáváte bokem věci, které už vaše děti nosit nebudou. Co jde prodat či darovat je fajn, jsou ale věci, které mají tu dírku, tam flíček a darovat či prodávat je nehodláme. Staré svetříky a mikiny lze použít na výrobu polštářků. Všimněte si, že téměř každá fotografie má pohovku, křeslo či postel, kde nechybí polštáře. Nemusíte je kupovat, vyrobte si je sami a recyklujte.

Trocha inspirace na tvoření

Koberečky

Koberečky jsou hrozně fajn. Milují je děti, dospělí a o domácích mazlíčcích nehovoře. Rovněž je nemusíte kupovat. Dají se uháčkovat, uplést anebo ušít. Návodů na výrobu koberečků včetně inspirace najdete na internetu mraky. Použít můžete staré utěrky, župany, ručníky, ale i trička. Koberečky jsou měkké, hřejivé a přispějí na zútulnění interiéru. Zvlášť zvolíte-li správnou barevnou kombinaci.

Trocha inspirace na tvoření

https://www.youtube.com/watch?v=eFOXYM8UAoc

Svíčky

Jestli něco dokáže interiér učinit útulným, pak jsou to svíčky a lucerničky. Jasně – doma máme dětičky, naštěstí dnes existuje možnost, jak si užít pohledu do plápolajících plamínků i bez hrozby požáru a popálenin. Jsou to zdařilé imitace svíček na baterky. Z dálky vypadají tančící světýlka jako skutečné plamínky svíčky.

Světýlka nejen na Vánoce

Světýlka milují hlavně děti a nemusíte si je dopřávat pouze o Vánocích. Mihotavé světýlka můžete mít přehozené přes poličku, okenní parapet, položené na komodě či mohou lemovat rám obrazu nebo zrcadla. Tvary bývají různé – domečky, koule, srdíčka.

Atmosféru si děláme sami už tím, jak se chováme a cítíme. Někdy můžete přijít do bytu, který je jako z žurnálu, ale budou-li na sebe lidé protivní, cítit dobře se tam nebudete. A naopak. Ze skromného bytu, kde na vás dýchá z každého rohu láska a pohoda se vám nebude chtít odejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aniball – pomůcka pro snazší porod

Když nechce do školky