Aniball – pomůcka pro snazší porod

Porod je věčné téma všech žen, od novopečených maminek až po babičky. Jedná se o fyziologický, přirozený způsob příchodu na svět. Existují však ženy, kterým nahání hrůzu a ve snaze o překonání obav, hledají informace od zkušených maminek.

Nejrůznějších „babských“ rad, jak se na porod připravit a předejít poraněním, najdete nespočet. Dnes se budeme věnovat osvědčené zdravotnické pomůcce ANIBALL. Primárně tento balonek slouží k efektivní předporodní přípravě, protože účinným způsobem napomáhá aktivaci svalů potřebných k vypuzování miminka, připravuje poševní vchod a hráz na průchod novorozence. Následně pozitivně přispívá také k lepší poporodní rehabilitaci svalů pánevního dna.

Zbytečná vymoženost moderní doby?

Kdepak! Vracíme se ke kořenům. Tato metoda vychází z afrického porodnictví, kde ženy od pradávna k předporodní přípravě používaly speciální tykev zvanou kalabasa. Její specifický tvar umožňuje ženám vykonávat cvičení na zpevnění pánevního dna (podobně jako s Aniballem), která snižují riziko porodního poranění.

Co cvičení s Aniballem prokazatelně přináší?

Důsledná každodenní příprava s Aniballem, od ukončeného 36. týdne těhotenství (cca 15 minut denně), pozitivně stimuluje svalstvo pánevního dna a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze. Výsledkem je usnadnění vypuzovaní novorozence, zkrácení 2. doby porodní a významné snížení rizika poranění a nástřihu hráze během porodu. Navíc budoucí maminka  touto přípravou získává důležitou sebedůvěru, protože si dokáže lépe představit, co ji při porodu čeká.

Používání pomůcky po šestinedělí vede k lepší regeneraci, posílení svalů pánevního dna a prevenci inkontinence.

Balonek je dobré používat s lubrikačním gelem Anigel, který slouží k jednoduššímu zavedení do pochvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Svačinky pro prvňáčky – jak docílit toho, aby nekončily v koši?

Jak docílit pocitu útulna a pohody ve vašem bytě?