Hlídací dědeček a tatínek v jednom

Ne vždy je po ruce hodná, laskavá a zkušená babička, která má už něco odchováno. V takovém případě nezbývá než, že se hlídání ujme hodný a milující dědeček. Chtě nechtě i takové situace se stávají. Pravdou je, že existují dědečci, kteří se své úlohy zhostí bravurně, ale i dědečkové, které situace natolik vyčerpá, že je dítě uspí.

Prostě jsou chlapi, kterým péče o mrňousky vůbec nevadí, ale popravdě většina mužů si svého syna, dcerku či vnuka uvědomí až v okamžiku, kdy dítě mohou vzít prvně sebou na ryby. Ne, že by nebyli milující a neuměli svá vnoučátka a děti dostatečně rozmazlovat, ale stylem půjčit a vrátit.

Dědeček a tatínek v jednom

I my jsme měli doma milujícího tatínka a dědečka, který občas vyvezl kočárek, ale jen do doby, než se hodné miminko proměnilo v běsnící stvoření a dožadovalo se pozornosti, cumlíku nebo výraznějšího huštání kočárem. Ještě musím dodat, že tento dědeček byl zároveň otcem o tři roky staršího kluka. Maminka se rozhodla, že mi pořídí bratra. Kluky dělí od sebe necelé 4 roky. Jenže jak už to občas chodí, babička (moje maminka) musela něco vyřizovat a já, jako maminka ročního synka musela na lékařskou prohlídku.

A skutečně – tatínek a dědeček v jednom ležel na gauči, kolem sebe hračky, dětské knížky, na nose brýle a hlasitě – hodně hlasitě spal.

Celou dobu u lékaře jsem byla jako na trní a bála se nejen o dítě, ale i dědečka. Proto jsem velmi od lékaře pospíchala a míjela výkladní skříně plné lákavých nabídek bez povšimnutí. Při jízdě výtahem do třetího patra jsem nabyla dojmu, že bydlíme v mrakodrapu, cesta byla nekonečně dlouhá. Na chodbě vládlo ticho a vše se zdálo být naprosto v pořádku. Odemykám byt – ani nedýchám a vidím syna, jak sedí v kuchyni na podlaze, ústa od ucha k uchu – nemít uši, tak má pusu kolem celé hlavy a plácá ručičkami a cáká vodou. Můj bratr (tehdy čtyřletý) stavěl oběma lodičky a zábavu si velmi užívali. Tenkrát jsme prostě jen vytopili sousedy. Voda stála v kuchyni na dobré 2 cm, protože jí tam zadržoval vyvýšený práh. Kde je táta, zavolala jsem na bratra – on si čte v obýváku a my si hezky hrajeme, odpověděl poslušně Davídek a úsměv Honzíka tomu nasvědčoval.

A skutečně – tatínek a dědeček v jednom ležel na gauči, kolem sebe hračky, dětské knížky, na nose brýle a hlasitě – hodně hlasitě spal. Konec dobrý, všechno dobré. Děti prostě své tatínky a dědečky milují – s maminkou taková legrace není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hračky pro děti do 1 roku

Výtok v těhotenství aneb je to normální?