Dárek k prvním narozeninám

Ten den si musíte pořádně užít. Loni jste se tou dobou nejspíš bolestí svíjela v porodnici, letos u sebe máte velkého společníka, který už jí něco jiného než jen mléko, možná i chodí, a každopádně se nezastaví, zkoumá a objevuje. Váš prcek má narozeniny! Pořádně to oslavte a vyberte mu prima dárek. Nevíte jaký? Tady jsou naše tipy.

  • Jednoleté děti jsou motoricky stále šikovnější a šikovnější. Mají rády předměty, které se dají různě stavět nebo třídit. Můžete proto vybrat třeba barevné kelímky různé velikosti, které jdou buď všechny složit do velkého kelímku, nebo se z nich dá postavit věž. Nebo se poohlédněte po větší vkládací kostce. Často jsou tyto kostky multifunkční – na jedné straně se vkládají různé tvary, druhá strana je magnetická a dítě na ni přikládá tvarované kostičky, další je třeba bludiště.
  • Určitě by se dětem mohla líbit také dřevěná pyramida – tyčka, na kterou se navlékají dřevěná kolečka, nebo dřevěné kolíky, které se kladívkem zatloukají do podložky.
  • Pokud má váš potomek rád vodu a dovádění ve vaně je jeho oblíbenou částí dne, sežeňte něco vodního. Ať už kachničky, loďky nebo zvířátka, která se dají přilepit na vanu. U kachniček, loděk a podobných věcí si dávejte pozor – občas nefungují, jak by měly, a přetáčí se na bok. Jestli je to možné, ujistěte se, že vybíráte funkční kousek.
  • Máte-li rádi tvoření, možná je už čas na prstové barvy, ve kterých se děti mohou po libosti pohňácat a předvést svůj um na papíře, nejlépe obrovském.
  • Samozřejmě není nikdy příliš pozdě ani příliš brzo na pěknou knihu.
  • A čeká vás také stálice, kterou, když se podívám po okolí, kupují na Vánoce, narozeniny a podobné příležitosti všichni, aspoň občas. Lego. Můžete už začít s duplem. Ale stává se, že legem budou zaujati více tatínci než děti. Tak pozor na to 🙂

Inspiraci pro vhodný dárek můžete také nalézet na heureka.cz 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příkrmy bez mixéru

Důležité zásady pro bydlení s malými dětmi