Jak i na mateřské vypadat dobře

Vytahané tepláky, pobryndané tričko, týden nemyté vlasy a černé pytle pod očima. To je jeden z extrémů kam až může v praxi zajít diagnoza jménem „mateřská dovolená”. Jak se téhle noční můře všech žen a jejich manželů vyhnout?

Čistota půl zdraví

Špinavé oblečení je prostě špinavé a tečka. Zkontrolujte si při odchodu z domu svůj outfit,  abyste se na veřejnosti vyhnuly trapasům. Je nanejvýš praktické sebou (třeba v přebalovací tašce) nosit náhradní tričko na převlečení, protože nikdy nevíte, že… Počítejte s tím, že v prvních měsících, ba i letech života vašeho dítěte, se budete muset převlékat třeba i několikrát denně, proto si nakupte basic trička bez potisků v různých barvách (vyhněte se bílé) a s různými délkami rukávů. Pokud kojíte, měly by být vaše svršky propínací nebo minimálně ve výstřihu velmi elastické. Tepláky jsou skvělé na doma i zahradu, do města zvolte raději džíny, plátěné kalhoty nebo i sportovní kalhoty přiléhavějšího střihu.

Ranní pětiminutovka

Co neuděláte ráno po probuzení, to neuděláte vůbec, nicméně opravdu stačí ráno pět minut v koupelně na to, abyste vypadaly a cítily se upraveně. Jak na to? Nemyté vlasy patří do culíku nebo drdolu! V nouzi nejvyšší můžete sáhnout i po suchém šamponu. Dobře funguje i dětský zásyp, ale pozor! Dobře vykartáčovat! Výhodu mají v tomhle směru blondýnky.

K naprostému základu pak samozřejmě patří čisté zuby. Těžká rána sice nespasí, ale probudí vás zaručeně ledová voda. Tady některé z nás končí, což je v pořádku. Je přirozené, že maminky, které se nelíčili před mateřstvím s tím po narození potomka nezačínají a naopak. První měsíce po porodu však mohou poměrně zamávat s vaším rituálem krásy i v případě, že jste byla dříve zvyklá o sebe opravdu velmi dbát. Co s tím?

Šetřete čas s chytrými produkty. BB nebo CC krém hravě zvládne hydrataci i krytí a krémová tvářenka se dá použít na ústa i oči. Rozjasňovací korektor využijete nejen pod oči a pak už jen trocha řasenky a je to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Možnosti přivýdělku na rodičovské dovolené

Potraviny, které se vyplatí konzumovat v šestinedělí