Sex v šestinedělí

Zatímco sex v těhotenství je povolen, tak po porodu a během celého šestinedělí je pohlavní styk důrazně nedoporučován. S těmito hrátkami tedy určitě vyčkejte minimálně do ukončení šestinedělí.

V tomto období u rodičky dochází k zavinování dělohy, uzavírání děložního hrdla a hojí se poporodní zranění. Poporodní rekonvalescence by se tedy mohla zkomplikovat nejen tak, že by například nevydrželo šití a tím se zkomplikovalo celé hojení, ale především je žena v tomto období náchylná k různým infekcím.

Jelikož dnešní doba si žádá více alternativních názorů, existují národnosti i jedinci, kteří sex v šestinedělí přímo doporučují. Vysvětleno je to tak, že děloha se lépe prokrvuje a tím se léčba poporodních zranění přirozeně urychlí.

Pravdou nejspíš bude, že v tomto případě záleží pouze na ženě, jak se cítí a co požaduje. Ve většině případech je doma sex tabu i dlouhou dobu po konci šestinedělí jednoduše proto, že vyčerpaní rodiče mají ve volném čase na práci důležitější věci – jako je třeba úklid nebo spánek 🙂 Samozřejmě se najdou i takové ženy, které šestinedělní půst nedodrží.

Rada pro ženy a páry, pro které je dodržení sexuálního půstu po dobu šesti týdnů problém je jednoduchá – sex neznamená pouze tradiční pohlavní styk. Uspokojovat a dělat si radost nemusíte pouze koitálními praktikami. Hlaďte se, líbejte se, vzájemně se dotýkejte 🙂 Do milování se pusťte až tehdy, bude-li oba připraveni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak v těhotenství přečkat neúprosná vedra

Pohybové aktivity pro maminky s dětmi