Rodičovství a sexuální život

Lifestyl a sex

Od chvíle kdy se z Vás stali rodiče, je u Vás doma všechno jinak. Přichází náročné období zejména pro novopečenou maminku, která se učí vnímat pocity a veškeré potřeby miminka. Příchod děťátka klade vysoké nároky na celou rodinu a nový člen rodiny je samozřejmě na prvním místě. Sex je ale i nadále jednou z důležitých oblastí partnerského soužití! A to i přes to, že po příchodu dítěte je veškerá vášeň a erotické jiskření poněkud odsouváno a opomíjeno. Je třeba zpomalit a najít nový životní rytmus, nyní jste rodina.

Po porodu

Většina maminek si ani nedovede představit, že by v ložnici mělo vše začít fungovat jako dřív. Do jisté míry je přirozené, že matka upřednostňuje dítě před všemi ostatními členy rodiny, ale tento přístup není zcela správný. Otcové to v tomto období také nemají jednoduché. Po dni v práci se vrací k podrážděné ženě a dítěti s vidinou další probdělé noci a přes to všechno je pro Vás stále oporou, pomocníkem a kamarádem. Myslete na to, maminky, pokuste se například večer po uspání miminka občas nechat práce v domácnosti a být zde pro svého muže. Dobrý film a sklenka vínka Vám oběma určitě prospěje, i kdyby na sex už nedošlo. Prostě si udělejte čas jen sami na sebe.

Návrat do normálu

Jedním z ideálních řešení je, když se s mužem dokážete za pomoci hlídající třetí osoby byť jen na chvilku vzdálit od svého potomka a společně přijít na jiné myšlenky. I obyčejná procházka nebo kávička v oblíbeném podniku Vás dokáže příjemně rozptýlit. Společně strávené hezké chvilky mají tendenci se pozitivně odrážet ve Vašem vztahu i v budoucnu. Takže pokud jste již schopna sundat pobryndané pyžamo a vyrazit si za zábavou, tak jste na nejlepší cestě k návratu i do intimního života. Počítejte s tím, že to často bude vyžadovat velký organizační talent, ale vězte, že Vaše iniciativa se Vám vyplatí. Sex je skvělý a ke vztahu neodmyslitelně patří, nepřipravte se proto o tento požitek.

Myslete také na to, že spokojení a šťastní rodiče = dobří rodiče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Když necháte ratolest o samotě s tatínkem

Polévky pro batolata

polévka pro batolata