Povlečení přizpůsobte věku dětí


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 838

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 839

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 840

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 856

Ať už máte doma malé miminko, předškoláka nebo dítko školou povinné, povléct postel nebo postýlku potřebují všichni. Větší děti si už většinou řeknou, do jakých motivů by večer rádi ulehly, za miminka musíte vybírat vy. Podle čeho se ale orientovat?

Miminko jako v bavlnce

U dětských povlečení do postýlky je potřeba dbát především na kvalitu použitých materiálů. V tomto případě jasně vítězí bavlna nad syntetickými vlákny. Bavlněné povlečení vyniká schopností absorbovat vlhkost, což u malých miminek, které se hodně potí, rozhodně oceníte. Dalším neméně důležitým aspektem je i dobrá prodyšnost, kterou můžete u bavlny taky očekávat. Pokud jde o malá miminka, je výhodné pořídit takové povlečení, které snese intenzivní praní, protože různé „nehody“ jsou s malými dětmi na denním pořádku.

Povlečení do postýlky by také mělo být vždy potištěno nezávadnými barvami, protože jen tak máte jistotu, že pro své dítě kupujete to nejlepší. Co se týče vzorů, můžete vybírat třeba i podle temperamentu vašeho miminka. Pokud vám v postýlce leží malý čertík, zkuste vybrat spíše něžný motiv v tlumených tónech, který pomůže vaše děťátko nepatrně zklidnit. Pasivnějším dětem naopak k větší aktivitě pomohou hravější obrázky a větší barevnost.

Už jsem velká holka, velký kluk!

Jakmile vaše dítě odroste dětské postýlce, je na čase vybrat velkou postel a ta si samozřejmě žádá nové povlečení. I u dětského povlečení do velké postele platí, stejně jako v předchozím případě, že jedině dobrý materiál jako je 100% bavlna ve vysoké gramáži a ekologické barvy, jsou ukazatelem kvalitního výrobku. Originální potisk je pak bonus pro vaše děti. A že je z čeho vybírat! Kluci můžou zapojit svoji fantazii v peřině s Mimoni nebo Spider-Manem, holčičky se budou cítit jako princezny na polštářku s Minnie nebo Sněhurkou.

Dětské povlečení s Mimoni

Fakt hustý povlečení

Ve chvíli, kdy z dětského pokoje uslyšíte slova jako „hustý“ nebo „vopruz“, si můžete být jisti, že povlečení s Krtečkem nebo Mickey Mousem, poletí do kouta. Naštěstí i pro odrostlejší děti se dá vybrat povlečení, které je stále ještě dětské, zároveň i cool pro vašeho puberťáka. Dětské povlečení by z hlediska bezpečnosti mělo být nejlépe na zip. A platí to i u ložního prádla pro velké děti, protože díky snadnému zapínání je můžete lehce zapojit do povlékání vlastní postele. U chlapců nešlápnete vedle s motivem Hvězdných válek nebo tolik oblíbených Avengers. Holkám se možná zavděčíte 3D potiskem oblíbeného zvířete. A (nejen) dětské povlečení můžete měnit i podle sezóny. Třeba zasněženého vlka můžete zvolit na zimu, v létě bude zase tematičtější tygr.

Suma sumárum

Když si to shrneme, jako první by vás měl zajímat použitý materiál a kvalitní barvy potisku. Praktické je, aby dětské povlečení mělo zapínání na zip. Zejména dětské povlečení do postýlky by mělo být dostatečně odolné, aby vydrželo časté praní. A pro ložní prádlo obecně platí, že by mělo být hebké a příjemné na omak. K dokonalosti pak váš noční odpočinek dotáhnete, pokud na praní použijete ekologické prostředky, které ještě více sníží riziko jakéhokoliv podráždění nejen dětské pokožky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ledové království všude kam se podíváš

Děti a cibule :)