Hry pro batolata

Zelvicka

Zabavit malé děti bývá mnohdy těžký oříšek. Nezřídka se u toho zapotíme a mrňousek stejně nejeví zájem, natož pak nějaké nadšení. Aktivity a hry s malými dětmi je potřeba volit tak, aby se činnosti mezi sebou střídaly, dítě udrží totiž pozornost jen krátkou dobu.

Musíme zkrátka své batole neustále něčím překvapovat, proto je vhodné mít připravených několik her. Jedna z nich v danou chvíli určitě zaujme. Každé dítko je jiné, proto jedno může dávat přednost klidnému hraní a jiné rádo pobíhá sem a tam. Naštěstí však existují hry, které spolehlivě zabírají u většiny dětí do tří let.

BAF!

Mezi dítětem a vámi musí být nějaká zástěna. Ať už deka, závěs, strom, lampa nebo vaše vlastní dlaně. Schováte se za záclonu či roh a pak na dítě vykouknete a řeknete buď jen baf, nebo kuk. To už záleží na vás. Poté se opět schováte a vykouknete. Určitě to bude mít také u vás velký ohlas. Od určitého věku se může schovávat i vaše dítě.

Stavění bunkru

Všechny děti milují od mala skrýše. Stačí, když postavíte čelem vzad dvě křesla, kde necháte určitou mezeru a přehodíte deku. Nyní už jen nanosit do bunkru polštářky, plyšáky a klidně tam můžete svítit baterkou. Dítě bude určitě nadšené a zabaví se na určitou dobu nošením hraček do jeho doupěte.

Oblíbení maňásci

Na ruku či prst si nasaďte maňáska, změňte hlas a mluvte na dítě. Možná, že i vydrží sedět u nějaké knížečky. Je to přeci jen větší zábava, když mu čte maňásek než maminka. Dítěte se můžete i dotýkat, lechtat.

Koulení s balonem

Posaďte své dítě rozkročmo a sedněte si stejně tak naproti němu. Pošlete mu balonek se slovy kululu nebo podobně. Dítě se bude snažit poslat balonek zpátky, pokuste se mu to usnadnit a natáhněte se pro balonek a opět mu jej pošlete. Dítě bude sledovat vás i koulící se balon, bude se snažit váš pohyb napodobit, občas může balonek i hodit.

Truhlice pokladů

Vezměte jakoukoliv krabici a dejte do ní různé předměty. Medvídka, panenku či autíčko, vařechu, co vás napadne a bude pro dítě bezpečné. Pak říkejte co má dítě podat a hlasitě zajásejte, že podalo správnou věc. U většího dítěte pak můžete takto trénovat i barvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Růstový spurt u kojenců

Pejsci a děti