Hračky pro batolata

Malé děti hračky milují a jsou nepostradatelnou součástí dětství. Hračky pro batolata nejenže zpříjemňují život dítěte, ale rozvíjejí psychomotorické schopnosti a dovednosti. Z tohoto důvodu je na hračky pro malé děti soustředěná pozornost jak ze strany výrobců, tak zodpovědných rodičů. Dětské hračky musí splňovat ta nejpřísnější bezpečnostní kritéria a zároveň zaujmout i bavit. K oblíbeným typům hraček patří ty smyslové, mluvící, hudební, kousátka a chrastítka, vkládačky, kostky a samozřejmě hračky do vany.

Při výběru hraček pro naše nejmenší je vhodné prozkoumat, z jakého materiálu je hračka vyrobená nejen z důvodů bezpečí a zdraví dítěte, ale zda také něco vydrží. Děti v batolecím věku rády a často s hračkami bouchají, hází a šlapou po nich. Hračky tak procházejí zatěžkávací zkouškou. Situace, kdy dítko rozbije úplně novou hračku, byť by nechtěně, se řeší pak velmi těžko a asi to každý rodič zná.

Pohybové dovednosti

Batole od okamžiku, kdy začne chodit, potřebuje rozvíjet pohybové dovednosti a hrubou motoriku. Zvláště pak udržení rovnováhy, obratnost a prostorové vnímání. K tomuto účelu se hodí různá odrážedla a motorky, houpadla či gumová skákadla. Děti je milují, ať už jde o kluky či holčičky.

Zručnost

Zapomenout nesmíme ani na procvičování trpělivosti a zručnosti. Zde najde uplatnění navlékání velkých plastových či dřevěných korálků (velkých, aby je dítě nespolklo či nevdechlo), tvoření z modelíny a malování prstovými barvami. Pro některý typ zábavy není nutné ihned běžet do hračkářství a nechat tam majlant.

Děti zbožňují, jak už jste si určitě stihli všimnout i matriály, jako je sníh, voda, písek, ale i cukr či mouka. Výborná forma zábavy je i hra na pískovišti a plácání báboviček, stavění sněhuláků v zimě apod. Modelína se dá vyrobit i doma (na yotube najdete mnoho receptů a tipů, jak na to) tuto pak skladujete doma v lednici uloženou do plastové krabičky.

Napodobování

V batolecím věku jsou důležité i hry, kde mohou děti napodobovat dospělé. Malé děti si rády hrají na to, co vidí ve svém okolí a pomáhá jim to zpracovávat různé situace. Například kolíček na prádlo může být lodička, dřevěná kostka vláčkem a lžička s jídlem letadlo. V tomto období života jsou vhodné jako batolecí hračky i různé sady k jednotlivým domácím pracím či povoláním. Ať už jde o kyblík, smetáček a lopatku, lékařský kufřík, sada pro opraváře, plotýnku s nádobíčkem či žehličku, jež vydává zvuky jako ta reálná napařovací.

Možností jak zabavit dítě je nepřeberné množství a obchody praskají ve švech. Svému dítku však největší radost uděláte patrně tím, že mu dovolíte, aby si hrálo s vašimi hrnci, vařečkami, pokličkami a přihodíte navrch trochu barevných těstovin, rýže a vody. Nechte ho v klidu uvařit vynikající oběd, přesně tak, jak to děláte vy J

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Potřeby pro kojence – kojení a lékárnička

Taťuldové v šestinedělí