Taťuldové v šestinedělí

(zdroj:freedigitalphotos.net)

Také novopečené tatínky čeká po příchodu miminka na svět mnoho změn a nových situací. Právě v tento okamžik je potřeba, aby citlivě podpořili svou partnerku a dítě. Ještě donedávna panoval názor, že na počátku života potřebuje dítě výhradně matku.Není to však úplně pravdou, protože častý kontakt pěstuje v tatínkovi i miminku silnou citovou vazbu, jež je důležitá pro další zdravý vývoj potomka.

Citový vztah mezi matkou a dítětem zařídila příroda vlivem hormonů, které se v průběhu těhotenství i porodu vyplavují do těla ženy. Navíc své udělá kojení a úzký kontakt maminky a dítěte. Tatínkové to v tomto ohledu mají mnohem těžší, protože si citovou vazbu s dítětem musí postupně vypěstovat. Muži zpravidla necítí tak brzy velkou náklonnost k dítěti, jako matka. Vztah mezi otcem a dítětem se musí vypěstovat. Ideálně již od malička, jako semínko. Pokud bude mít tatínek se svým drobečkem láskyplnou trpělivost, dočká se překrásného květu.

V hlavní roli – Zodpovědný táta

V životě mužů existuje jen málo takto rozporuplných období, kdy chce být na jednu stranu se svou partnerkou, ale na stranu druhou cítí touhu trávit čas i mimo domov. Vždy se po mužích žádá, aby právě v tomto období byli „chlapi“a podpořili svou ženu i dítě. Málokdo se zamyslí nad tím, jak složité okamžiky prožívá novopečený tatínek. Ten si rovněž uvědomuje ten neskutečný pocit zodpovědnosti. Zatímco donedávna ho měl pouze za sebe, svou partnerku, teď mu doma leží uzlíček, který je na něm plně závislý. Porod a šestinedělí, je pro ženu náročným obdobím, proto se tatínkové budou muset se svými pocity poprat a být skutečnou oporou. Fyzicky a psychicky budou maminky vyčerpané a k tomu se o pozornost neustále hlásí nový člen rodiny. Tatínkové budou muset posbírat všechny své síly a doma pomáhat, kdykoli to bude potřeba.

Nebojte se odreagovat

Na mnohé muže působí tato situace silně a potřebují svůj čas na srovnání myšlenek. Je úplně v pořádku, že i muž potřebuje vypnout a vyrazí někam s kamarády, kde se odreaguje a vstřebá novou situaci. Pokud s partnerkou a miminkem někdo bude, nebojte se o ně a jeďte se odreagovat. Není zcela nutné, abyste s nimi trávil celých 6 týdnů a stali se vám koulí u nohy. I krátký odpočinek vám pomůže načerpat nové síly a energii, kterou využijete v roli zodpovědného otce. Vyrazíte-li někam s přáteli, pamatujte si to, protože jednou tohle své ženě oplatíte. Ona si také bude potřebovat odpočinout, vyčistit hlavu a vyrazit na dámskou jízdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hračky pro batolata

Proč cvičit v těhotenství