Espumisan na kojeneckou koliku

Po narození miminka se může lehce každodenní rutina převrátit vzhůru nohama. Vše se začne řídit podle spánku a krmení děťátka. Je napapané, přebalené, a mělo by tedy být i spokojené. Přesto však není! Vyloučili jste všechny možné důvody jeho pláče, ale ono ne a ne se uklidnit. Některá miminka trápí nafouklé bříško více a jiné méně. Traduje se, že na „prdíky“ trpí více chlapečci. Každá maminka se však během kojeneckého období setká s tím, že miminko pláče a bolí jej bříško.

Když nic nezabírá…

Zkoušíme krčit nožičky, nosit miminko tak, aby se mu ulevilo, přikládáme teplé obklady a nic nezabírá. Statistiky hovoří, že 80% kojenců začne trpět kolikou již v druhém týdnu života. Kolika u kojenců není škodlivá pro vývoj ani zdraví děťátka, ale často působí nesnáze jak samotným dětem, tak jejich rodičům, kteří si mnohdy neví rady. V tomto případě přicházejí na řadu kapky Espumisan, které odstraňují příznaky plynatosti, nadýmání a zvýšený odchod plynů konečníkem.

Jak Espumisan podávat…

Espumisan je vhodný pro všechny věkové skupiny. Ten, kdo si někdy připadal, jako vzducholoď ví, že nejde skutečně o nic příjemného. Tyto kapky způsobují rozpad bublinek plynu nacházejících se běžně v potravě a také sliznici zažívacího traktu. Espumisan se dávkuje v rozmezí 5 až 10 kapek před kojením, případně se přidá do láhve s kojeneckou výživou. Díky tomu se bublinky plynu rozpadnou, a to děťátku pomůže uvolnit bříško.

Kapky neobsahují cukr, proto jsou vhodné i pro diabetiky. Pouze kvůli obsahu sorbitolu je nesmí používat lidé s nesnášenlivostí fruktózy.

Kapky mohou být užívány i dlouhodobě, nemají totiž nežádoucí vliv na trávení. Bezpečné jsou také pro kojící a těhotné ženy, které rovněž mohou plynatostí trpět. Léčivou složkou přípravku je simetikon. Právě tato látka snižuje povrchové napětí bublin plynu, které mohou být poté snáze vstřebány střevní stěnou nebo zcela vyloučeny ze zažívacího traktu normální činností střev. Kapky neobsahují cukr, proto jsou vhodné i pro diabetiky. Pouze kvůli obsahu sorbitolu je nesmí používat lidé s nesnášenlivostí fruktózy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zácpa v těhotenství aneb jak na ní vyzrát

Proč je důležité magnesium v těhotenství