5 tipů na to, jak se zbavit dudlíku

Dudlík nebo také šidítko je u spousty rodičů považováno za „pomoc  shůry“. Nejenže se díky dudlíku děťátko uklidňuje, ale také mu dodává pocit bezpečí. Co ale dělat v případě, že se vaše dítko nechce jen tak dudlíku vzdát a vy už chcete dudlík odbourat? Zde je pár tipů, jak na to.

Podarujte jiné miminko

Tohle je způsob, který je nejvíce užívaný. Pokud máte pocit, že vaše ratolest už dostatečně rozumí, zkuste mu šetrně vysvětlit, že on už je veliký a určitě svým dudlíkem udělá velkou radost malému miminku.

Dudlík „vyměňte“

Tato varianta zabrala hned na poprvé u nás doma. V období, kdy chodili čerti, jsme jednoduše odevzdali čertici dudlík, a můj syn dostal na oplátku malou drobnost. Můžete takto „podarovat Ježíška“.

TIP: pokud víte, že má vaše děťátko panickou hrůzu z čertů a jiných pohádkových postav, tuto variantu raději nezkoušejte

Dudlík s příchutí citrónu?

To co nám nechutná, nechceme. V tomto případě to platí i o dudlíku. Sami uvidíte, že za chvíli nebude batolátko dudlík vyžadovat.

Když se ztratí

Pokud patříte i vy mezi „šťastlivce“, kteří pravidelně hledají dudlík po celém bytě, určitě toho využijte. Dudlík se ztratil, už není …

Poničený dudlík

Jednoduchá metoda, přesto ve většině případů spolehlivá. Dudlík jednoduše poničte –  ustřihněte, natrhněte. Tím tak docílíte toho, že děťátku přestane být příjemný.

POZOR! Při poškození dávejte velký pozor na to, aby z dudlíku „nevykukovaly“ malé kousky, které by mohlo dítě spolknout!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tatínek na mateřské se svými plusy a mínusy

Jak příchod dítěte změní život rodičů?