Dětská zahradní království


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 838

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 839

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 840

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/www/maminyamimina.cz/www/maminyamimina.cz/wp-content/themes/starmile/includes/theme.php on line 856

Ještě pořád mám v živé paměti období z dětství, kdy jsme s rodiči jezdili na chalupu a táta s mámou nám, po četném naléhání, vlastními silami postavili zahradní domeček. Táta ztloukl konstrukci, udělal střechu a stěny, máma navěšela záclonky, domeček nám „vybavila“ starým nádobím a my jsme se mohli pustit do hraní na rodinu, obchod nebo školu. Takové dětské království je prostě k nezaplacení.

Jestli přemýšlíte o tom, co musí být na každé rodinné zahradě, pak je to právě domeček, který zabaví vaše děti na dlouhé hodiny, a ještě ji pomůže při hrách zapojit vlastní fantazii. Dalo by se napsat, že až domek odslouží dětským hrám, využijete ho ke skladování zahradnického náčiní, pravdou ale je, že bude spíš těšit další generace dětí ve vaší rodině, protože co je lepší než nový zahradní domeček? No přece ten starý se spoustou pokladů!

Zahradní domek plný dětí

Jestliže vládnete umem nebo máte hodně omezený rozpočet, pak asi, stejně jako moji rodiče před lety, zvolíte variantu výroby samo-domo. To má své výhody v případě, že máte možnost sehnat levnější stavební materiál. Kvalitní dřevo na stavbu bytelného domečku totiž není žádná levná záležitost. Navíc ty nejlevnější dřevěné zahradní domečky na trhu se dají pořídit už kolem necelých čtyř tisíc. Potom stojí za zvážení, zda koupit třeba i levnější již hotový model, který si sami ještě vylepšíte.

Ideální je k takové práci přizvat samotné děti, pro které je domeček určený. Kluci mohou natírat, holčičky pomůžou mamince s výběrem vhodného textilu a doplňků. Pokud máte domeček dostatečně prostorný, je vhodné ho samozřejmě vybavit. Ideálně dětským nábytkem, lavičkou nebo židlemi a stolkem. I v případě, že vaše děti malému nábytku odrostou, může sloužit dál třeba plyšákům, které děti sezvou na čaj o páté.

Zahradní domeček jako z pohádky

Jestliže cenu až tak neřešíte, možná si budete moci dovolit luxusnější variantu domečku. Od takového domku můžete čekat hlavně větší robusnost, delší životnost a autentičtější vzhled. Výrobky tohoto typu mají např. otevíratelná dvířka i okna (některá vyplněná plexisklem), mohou mít dokonce střešní krytinu, třeba šindel. Liší se i tvarem. Na trhu jsou třeba domečky, které svým tvarem připomínají pohádkové chaloupky. Taková varianta si přímo říká o pomalování dekorem perníčků.

Luxusní zahradní domek

luxusní zahradní domek s šindelem

Nejvychytanější jsou ale domečky s vnitřním patrem. V takových totiž mohou děti v letních měsících i přespat, a to už je pořádné dětské dobrodružství!

Při hledání vhodného domku narazíte i na plastové varianty, které taky není nutné zavrhovat. Výhodou plastových domečků je možnost velmi snadného přemístění a taky jednoduchá údržba. U dřevěného domečku musíte prostě počítat s tím, že po pár sezónách bude potřebovat alespoň nový nátěr.

Pokud máte na zahradě i v peněžence po nákupu domečku ještě nějaký prostor, nabízí se různé varianty jak vašim dětem jejich „vlastní bydlení“ ještě vylepšit. Třeba česká firma Herold nabízí řadu Monkey’s Home (opičí domek), která je kompatibilní s různými přídavnými moduly, takže dětem můžete opatřit nejen chajdu na muří nožce, ale i klouzačku, houpačku, existuje i varianta s horolezeckými kameny a síťovým žebříkem.

Při koupi domečku zvažte i způsob sestavení. Už zmíněné domečky od Herolda sestavíte většinou svépomocí ve dvou, u některých typů zvládnete montáž dokonce do hodiny. Taky plastový domek může stát na zahradě během pár chvilek, protože k jeho sestavení nepotřebujete dokonce ani nářadí. Naopak velkorysejší varianty už si zaslouží odbornou montáž, do které se vyplatí investovat.

A který domeček bude ten pravý pro vaše děti? Ptejte se sami sebe, co od domku očekáváte, kolik prostředků můžete investovat a nezapomeňte taky na budoucí uživatele, samotné děti, protože jejich nátura vám napoví, zda sestavit dráhu pro malé opičky nebo raději ušít načechrané polštářky a naškrobit záclonky. Více info na webu domky Herold.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Budoucí roková hvězda, tleskáme!

Tatínkové si poradí