Závody kočárků 2020 – výsledky

9. ROČNÍK CELOREPUBLIKOVÝCH ZÁVODŮ KOČÁRKŮ VE SPORTOVNÍ CHŮZI

V neděli 6. září 2020 přesně v 15 hodin po celé České republice odstartovaly v pořadí již deváté Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem.

Podstatou samotných závodů je CHŮZE s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering® – outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na mateřské dovolené. Pro soutěžící byly připraveny 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy bylo třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Celá akce výtěžkem ze startovného a tomboly podpořila v každém městě určitou neziskovou organizaci či jedince, kteří finanční pomoc potřebují.

Jak tedy dopadly letošní Závody kočárků?

Do pohybu se dalo více než 239 kočárků v 17 městech po celé České republice, a to ve třech kategoriích – Maminky, Tatínci a Rodiny. Nadšené rodiny s dětmi tak společně s námi pomohly částkou 129 975 Kč, což je krásná částka vzhledem k situaci s COVID-19, ve které se Závody kočárků letos konaly.

Podívejte, kde se nám podařilo získat a darovat nejvyšší částky:

 

Letošní pražský ročník Závodů kočárků se konal ve sportovně-rekreačním areálu Ladronka na Břevnově. Celé odpoledne jsme si užili společně s divadlem Mazec a rodinnými herními zónami od společnosti Mattel. Celý výtěžek ze startovného a tomboly ve výši 15 600 Kč byl věnován čtyřleté Terezce Knappové, která trpí dětskou mozkovou obrnou, a které Strollering® tým pražských Závodů kočárků pomohl alespoň touto cestou.

www.zavodykocarku.cz ⎪ www.strollering.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BKM – bezplenková komunikační metoda

UNIKÁTNÍ SAMOLEPKOVÁ KNÍŽKA