Vánoce s dětmi – na co si dát pozor?

Děti jsou zkrátka malé všetečky a musí vše prozkoumat, okusit, všude vlézt. Vánoce by měly být především svátky klidu, ale mnohdy končí slzami, strachem a na pohotovosti. Je potřeba si uvědomit, že tou nejkrásnější ozdobou je vždy dítko. Proto nebuďte maminky nešťastné, že letošní Vánoce s drobečkem bloudícím po bytě nebudou takové, jako dřív. Na děti číhá nebezpečí všude. Na co vše si dát pozor?

Vánoční stromeček

Nevím jak u vás, ale u nás, co nebylo přilepené či přibité, to nemělo šanci. Vánoční stromeček představuje pro zvlášť aktivní děti poměrně velké riziko, a to hned z několika důvodů. Rozhodně nejde pouze o převrácený stromeček a dítě pod ním.

Baňky – naštěstí to není můj případ, ale kamarádka na Štědrý den skončila se synkem v nemocnici, protože si v nestřeženém okamžiku pochutnal na baňce. Sice si jen párkrát křoupnul, ale o strach, slzy a stres bylo postaráno. Dopadlo to dobře, ale namísto klasických baněk zvolte raději plastové nebo šišky. Zkrátka něco, co dítěti neublíží. Stejně nebezpečné jsou i háčky. Ono se vůbec vyplatí dítě bedlivě střežit.

Světýlka – krásně a barevně blikají. Možná si myslíte, že světýlka, která nejsou do zásuvky, ale na baterie jsou lepší volbou. No možná ano, ale ne všechna tato světýlka mají baterie ukryté v plastovém pouzdru, kde jsou dvířka ještě opatřená maličkými šroubečky. A i tak máte dojem, že dítě tuto překážku nepřekoná. Mohu vás ujistit, že překoná a stačí okamžik. Neptejte se mě jak, opět se to povedlo vnučce mé kamarádky. Možná čínský aušus, možná vánoční kouzlo, ale dítě a baterie to by byla další kapitola. A ne moc příjemná. Tudíž pozor i na světélkující dekorace na baterie.

Kolekce – čokoládová kolekce se k těmto svátkům neodmyslitelně pojí. S tím i příběhy z pohotovosti, kdy dítě jedlo bonbon i s alobalem. Do doby než se vás taková pohroma týká, si říkáte – proboha, co je to za matku, že neuhlídala své dítě. Ono někdy stačí opravdu maličký okamžik, kdy maminka odvrátí pohled. A pravdou je, že nemáte oči přišpendlené 24 hodin na svém potomstvu.

Přejeme krásné a pohodové Vánoce a ať si děti pochutnají raději na cukroví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příznaky těhotenství u otců

Preeklampsie v těhotenství