Valentýnské tvoření s dětmi

Valentýn s dětmi

Den zamilovaných – Valentýn. Kdo by ho neznal? Lidé se v podstatě v tomto ohledu dělí na tři skupiny. Jedni tento svátek nemohou vystát a neslaví jej, druhým je to „šumák“ a třetí na něj nedají dopustit. Milují romantiku, srdíčka, sladkosti a dárky, které se k tomuto svátku vážou.

Patříte-li i vy do třetí skupiny, pak je tento článek určen i vám. Valentýna totiž velmi milují děti. Jedná se o den plný lásky, pěkného tvoření a patří sem i sladkosti a jiná privilegia. Nemáte-li zrovna tento den s kým slavit (jste single), ale doma máte dětičky, pak nevěste hlavu a oslavte tento svátek s nimi. Společně můžete svůj domov vyzdobit srdíčky a jinou dekorací. Jak na to?

Srdíčka z vlny č. 1

Stačí, když koupíte nějakou levnou háčkovací přízi v barvách typických pro tento den. Červená, růžová, fialková, bílá. Motání bambulek si určitě ještě pamatujete ze školky či školy. Tudíž úkol číslo jedna je vytvořit co nejvíce bambulek. Ty pak pěkně ostříháte do tvaru srdíčka a ozdobíte. Můžete na ně tavnou pistolí nalepit korálky, případně srdíčko postříkat lakem na vlasy a zasypat třpytkami, které se na přízi uchytí. Pak už stačí jen rozvěsit nebo poklást na okenní parapet, poličky apod. Pro inspiraci přikládáme video, jak na no.

https://youtu.be/PHhNpgZPJNE

Srdíčka z vlny č. 2

Potřebovat budete opět háčkovací přízi a karton, ze kterého si vystřihnete srdíčko. Potřísníte lepidlem a omotáte hustě přízi. Buď ho necháte tak, případně ještě dál ozdobíte. Na zdobení můžete použít korálky, kamínky, ale i zrníčka kávy, kytičky, třpytky, kraječku. Opět vkládáme video pro představu, jak na to. A pamatujte, že jde především o blaho a štěstí vašich dětí. Na společné tvoření nemusíte čekat jen na Valentýna.

https://youtu.be/oPw5bmhq4E0

Mističky na sladkosti

Vyrobte společně s dětmi mističky na sladkosti nebo jiné poklady. Opět budete potřebovat háčkovací přízi – lépe nějakou silnější. Dále pak potravinářskou folii a lepidlo (hodně lepidla). Vyberte misku, jejíž tvar se vám líbí, potáhněte ji potravinářskou folii. Do jiné nádoby (misky) nalijte lepidlo a namáčejte do něj přízi. Tu pak omotávejte kolem misky, jejíž tvar chcete získat. Miska může být jednobarevná a ve finále ji jakkoliv ozdobíte, případně vícebarevná. Důležité je nechat lepidlo pořádně zaschnout a ztvrdnout.

Tyto mističky můžete vytvořit i kdykoliv jindy. Hodí se totiž jako podklad pro nějaký dárek. Umístit do nich lze sladkosti, ale i kosmetiku, hračku apod. Pak už stačí jen hezky zabalit, opatřit mašlí a máte hotovo. I do třetice vkládáme video, jak na to.

https://youtu.be/4HgLcsijCD4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Psí láska dětem zaručeně prospívá

Jaké jsou největší mýty v těhotenství a čemu se opravdu vyhnout?