Těhotenství po trimestrech

Těhotenství týden po týdnu
Těhotenství týden po týdnu

Jste těhotná, šťastná a hlavou se vám honí tisíce otázek, na které hledáte odpověď? Pak jste u nás správně, protože se dozvíte spoustu informací a odpovědí, které vám nedají spát. Každá žena prožívá své těhotenství jinak, ale řada věcí je totožná. V pestré přehlídce našich článků o těhotenství a mateřství v globále najdete, mnoho užitečných rad a informací. Těhotná jste zatím pouze okamžik, ale už se toho ve vaší hlavě odehrává tolik, až máte dojem, že se to do jedné hlavičky vměstnat nedá? Pak si nenechte ujít náš speciál těhotenství po trimestrech.

První trimestr – od početí do konce 13. týdne těhotenství

Kila vám zatím ještě nenaskakují, ale i tak se odehrává mnoho věcí. Od ranní nevolnosti, změny nálad, časté chození na toaletu. Nebojte se však, protože mnoho těchto nepříjemných doprovodných jevů těhotenství s koncem prvního trimestru odezní. Vašemu kulíškovi už tluče srdíčko a tvoří se mu mozek, kosti i svalíky. Rovněž už má maličké nožky a ruce. Nezapomínejte na kyselinu listovou – ta je důležitá už v době před otěhotněním, ale i v prvních fázích těhotenství.

Druhý trimestr – od 14. týdne do 27. týdne těhotenství

V této fázi je už možné pozorovat vývoj nového života ve vašem bříšku. Každý měsíc také přiberete něco na váze. S rostoucím bříškem pravděpodobně začnete pociťovat různé tlaky a nekomfortní pocity. V této fázi se rády objevují strie, proto nešetřete olejíčky či krémy. V druhém trimestru už cítíte pohyby vašeho děťátka. Vyvíjí se mu zrak, sluch a může si cucat i paleček. Děťátko si bere od vás všechny důležité živiny, pro jeho správný vývoj – zaměřte se tedy na kvalitní stravu.

Třetí trimestr – od 28. týdne těhotenství do porodu

Ve fázi přibližujícího porodu je zcela na místě i zvýšená nervozita, netrpělivost a prudké změny nálad. Tělo maminky se již připravuje na příchod miminka na svět. S prsou vám může začít vytékat kolostrum – látka, jež předchází mateřskému mléku. V této fázi těhotenství roste váš drobeček nejvíce. Díky narůstajícímu bříšku začne ubývat i pohodlí, nejvíce v noci, kdy se budete snažit spát. Počátkem třetího trimestru je děťátko hodně pohyblivé, ale postupem času bude mít čím dál méně místečka, proto se jeho pohyb omezí. Přesto, že miminko ještě stále roste, nepotřebujete zbytečné kalorie navíc. Jezte zdravě a vyváženě – hodně ovoce a zeleniny.

Chcete si přečíst podrobnější průběh těhotenství? Podívejte se na těhotenství týden po týdnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Seznam věcí do porodnice

Hračky pro děti do 1 roku