Těhotenské a mateřské spodní prádlo, aneb na co nezapomenout

Nebude to tak dlouho trvat a do vaší rodiny přibude nový člen? Těhotenství patří k jednomu z nejkrásnějších období v životě ženy, ale mimo pěkných okamžiků přináší také potřebu obměnit trošku šatník.

Patří sem i těhotenské a mateřské spodní prádlo, které se nejenže přizpůsobí novým proporcím, ale dodá šmrnc, patřičnou oporu a usnadní práci při kojení. Ani během těhotenství se nastávající maminka nemusí rozhodně vzdát touhy po skvěle vypadajícím spodním prádle.

Jak vybrat těhotenské spodní prádlo?

Důležitou roli při výběru těhotenského prádla hraje správná velikost, střih a materiál. Během gravidity se mnoho nastávajících maminek nadměrně potí, proto mějte tento fakt na paměti.

Co se týče střihu, vyvarujte se levných podprsenek s výztuží a nekvalitně všitými kosticemi. Podprsenka nesmí tlačit do prsní tkáně a nijak omezovat. Máte-li větší prsa, pak zvolte vyšší střed a širší ramínka.

Je nutné počítat s tím, že během těhotenství si rozhodně nevystačíte pouze s jednou velikostí. Vaše prsy se budou průběžně měnit co do velikosti, to do tvaru. Nepořizujte si však ve snaze ušetřit – podprsenky o několik čísel větší. Když už tak maximálně o jedno číslo větší košíčky. Ty lze v případě potřeby doplnit o vhodnou vycpávku.

Požadavky na těhotenské spodní prádlo

Jelikož se jedná o specifickou kategorii, musí těhotenské spodní prádlo splňovat hned několik požadavků. Prádlo by mělo být především pohodlné, plně funkční, vyrobeno z kvalitních materiálů a vzhledově estetické. Dnešní trh nabízí nespočet typů provedení prádla. Stačí si jen zvolit mezi klasikou, elegancí, sportovním pojetím, speciálním střihem, správnou velkostí, barvou, vzorkem atd. Těhotenská podprsenka by měla poskytnout zvětšujícím se prsům patřičnou podporu. Nikde by neměla stahovat a tlačit, stejně tak i těhotenské kalhotky.

Mateřské spodní prádlo

Po porodu ocení maminky podprsenky, které nejenže vypadají hezky, ale umožňují pohodlné kojení. Neméně oblíbeným sortimentem jsou stahovací kalhotky nebo korzety, jež šetrně stáhnou povolené bříško nejen do večerních šatů. Nošení tohoto prádla umožňuje rychlejší regeneraci. Ovšem zapomeňte na neprodyšné, umělé a hryzavé materiály. Ty neprospívají nikomu, natož pak v době po porodu. Vždy je nutné pečlivě vybírat skutečně kvalitní, hebké a prodyšné materiály. Mezi oblíbené také patří košilky a noční prádlo umožňující pohodlné kojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Látkovky. Vzpomínka na babičku, nebo moderna?

Jak nepřibrat na mateřské