Společné stolování – ano nebo ne?

Společné stolování. Ano či ne? Toť otázka. Myslím a pevně věřím, že máte i Vy jasno, jaká je správná odpověď. Proto Vám přináším pár pozitivních vlivů, které jsou spjaty se společným stolováním.

Pozitivní dopady při společném stolování

Rozvoj komunikace: v dnešní době, kdy se čím dál častěji prohlubuje ,,komunikační propast“ nejen mezi partnery, ale také mezi rodiči a dětmi, se může stát společné stolování odrazovým můstkem pro znovu-navrácení komunikace  v rodině, společně strávené chvíle u dobrého oběda či večeře se tak mohou proměnit v čas, kdy se všichni sejdou společně, na jednom místě, ve stejný čas, bez mobilů, tabletů – a jen tak si povídají.

Rodinná tradice: pokud právě i vy máte doma tatínka, který lítá jak se říká z práce do práce, společné večeře se mohou stát tradicí, kdy se sejde celá rodina, i s tatínkem, skvělá příležitost, jak ,,dohnat“ společné chvíle.

Zrcadlení: jak nejlépe a nenásilně naučit dítě jíst příborem? Právě tím, že se bude ,,zrcadlit“, tzn. pokud uvidí, že maminka a tatínek také jedí lžící, dříve či později batolátko pochopí, že volba ruky není zase tak dobrý nápad 🙂

Konec poletování u jídla: také máte občas pocit, že krmení vašeho drahouška chvílemi připomíná spíše sprinterský běh nežli klidné krmení, kdy děťátko v klidu sedí a jí? I v tomto případě má velmi pozitivní vliv společné stolování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jednorázové nebo látkové pleny? Čemu dáváte přednost vy?

Fit mamina –  1. díl