Jak snadněji přežít letní těhotenství

Tak jak se Vaše bříško může zdát Vám i Vašemu okolí větší a větší, tak si stále častěji kladete otázku „je možné, abych toto léto přežila ve zdraví“? Nemusíte se bát, i když to nebude zrovna Vaše nejkomfortnější léto, s největší pravděpodobností ho přežijete 🙂

Zde je pár osvědčených triků, které mohou ulehčit Vašim letošním strastem

Pijte!

Dostatek tekutin je pro Vás i miminko zásadní zejména v letních měsících. Za normálních okolností byste měla vypít minimálně dva litry tekutin, ale v létě budete muset ještě přidat. Poslouchejte své tělo a snažte se nedopustit, aby mělo žízeň, protože v okamžiku pocitu žízně je Vaše tělo už dehydratované.

Zmírněte otoky končetin

Díky horku v letních měsících mohou být otoky končetin ještě intenzivnější. Této nepříjemnosti spojené s těhotenstvím se bohužel nevyhnete, ale můžete se ji pokusit zmírnit několika způsoby.

  • Dávejte nohy nahoru, kdykoli je to možné. I v práci – jste těhotná, příležitost sedět legálně v kanceláři s nohami na stole už nikdy více mít budete 🙂
  • Chlaďte si nožky obklady nebo vlažnou sprchou
  • Masírujte nebo ještě lépe, nechte se masírovat relaxačními olejíčky, k tomuto určenými

Chlaďte se

Bohužel je to tak, jste velká a potíte se. I zde platí, že voda je pro nastávající matky nejlepší přítel, proto je pro Vás ideální strategická pozice venku u bazénu. Odpolední zchlazení v bazénu nejen že příjemně sníží Vaši tělesnou teplotu, nadnášení ve vodě uleví Vašim stísněným břišním orgánům a plaváním posilujete pánevní dno. Po vykoupání se vždy osprchujte a dbejte na to, abyste u bazénu neseděla dlouho v mokrých plavkách. Na ochranu kůže si pořiďte opalovací krém s nejsilnějším faktorem, ten po porodu využijete na svého potomka.

Oblékejte se pohodlně

Největší výhoda na těhotenství v létě? Jednoznačně vzdušné a pohodlné těhotenské oblečení! Pro maximální roztomilost volte světlé a veselé barvičky. Podstatné ale je, volit volné střihy z přírodních materiálů. Nepodceňujte ani výběr vhodné podprsenky, přírodní materiál Vám prokáže velkou službu při odpařování potu a tím zabrání nepříjemné vyrážce pod a mezi prsy. Stejné pravidlo platí i pro výběr kojících podprsenek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dětské letní limonády

Přírodní afrodiziaka z vlastní spižírny