Sex v těhotenství

(zdroj:freedigitalphotos.net)

Pokud je Vaše těhotenství bezproblémové, sex můžete provozovat kdykoli. Sex během těhotenství není škodlivý, pouze partnerčino rychle rostoucí bříško Vás později donutí experimentovat a improvizovat 🙂

Těhotenství je jedinečné období, kdy se Váš vztah s partnerem ještě prohlubuje a většině mužů připadá žena v tomto období přitažlivější než obvykle, mají sklony k ochranitelství a něžnostem.

Sexuální život ženy v období těhotenství je jiný. Z důvodu hormonálních změn v těle dochází jak k nárůstu, tak k poklesu sexuálních chutí. Některé ženy si sex v tomto období užívají jako nikdy předtím a jiné na něj naopak nemají ani pomyšlení.  Pro ženu je v těhotenství mnohem snazší dosáhnout orgasmu a to díky většího prokrvení pohlavních orgánů. Orgasmus v tomto období může být mnohem intenzivnější a dokonce velmi prospěšný! Během něj totiž dochází k procvičování a posilování právě těch svalů, které budete potřebovat při porodu.

Sex během I. trimestru

Během tohoto období je většinou žena k sexu nakloněna nejméně za celé těhotenství. Důvodem jsou náhlé hormonální změny, nevolnosti, zvýšená únava apod. Prsa jsou větší a přecitlivělá na sebemenší dotyk, což může velmi imponovat partnerovi, nicméně ženské libido v tomto období klesá k bodu mrazu. Neklesejte na mysli, dejte svému tělu čas, aby se vyrovnalo s novým stavem a vstřebalo všechny změny. Uvidíte, že během několika týdnů to budete zase Vy – jen šťastnější a krásnější.

Sex během II. trimestru

Jste-li ve druhém trimestru, jistě nám již dáváte za pravdu. Nevolnosti a pokles sexuálního apetitu jsou minulostí. Pohlavní orgány ženy jsou více prokrvené a sexuální fantazie ženy bývají v tomto období pestřejší. Tento čas je pro sex nejbezpečnějším a nejlepším obdobím, proto si ho dopřávejte jak jen je libo.

Sex během III. Trimestru

Blížící se porod pro ženu znamená především rychlý nárůst váhy, bolest zad zejména v křížové oblasti, otok končetin, únava atd. Proto je toto období většinou ve znamení sníženého až nulového zájmu o sex ze strany ženy a na místě je partnerova tolerance. Sex pro Vás ale může být spásou, pokud se miminku nechce ven a Vy přenášíte. Přirozená skupina prostaglandinů ve spermatu změkčuje děložní hrdlo a může tímto urychlit nástup porodní činnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Populární videa novorozenců

Jak můžete cvičit v těhotenství?