Rýma v těhotenství

Rýma a nachlazení během těhotenství, potká téměř každou maminku. Obavy však mít nemusíte, rýma a běžné nachlazení plodu neuškodí. Nebezpečí sebou přináší jen pravá chřipka s vysokými horečkami. Ovšem i obyčejná rýma v těhotenství dokážehttps://maminyamimina.cz/nachlazeni-v-tehotenstvi/ potrápit, protože lze podávat jen léky na přírodní bázi či homeopatika.

O vhodnosti léků se poraďte vždy s lékařem či lékárnicí. Důležitý je odpočinek a nachlazení zkrátka vyležet. Přecházení i tohoto drobného onemocnění může přerůst v něco závažnějšího. V raném stádiu těhotenství může dlouhodobé nachlazení s vysokými horečkami být i známkou možných vrozených vad plodu. V mírné formě, ale zato dlouhodobé, se může jednat o infekci plodu.

Léčení rýmy v těhotenství

Pokud vás trápí rýma v prvním trimestru, je dobré se vyhnout klasickým lékům z důvodu vyvíjení se orgánů dítěte. Mimo dostatečného příjmu tekutin je vhodné popíjení bylinkových čajů, ale o vhodnosti bylin se poraďte v lékárně. Dbejte na denní dávku vitamínu C v množství 500mg. Zaměřte se rovněž na vitamíny B a D. Mimo bylinných čajů můžete vyzkoušet homeopatické přípravky. Pokud by došlo na užívání ATB tak jsou doporučeny pouze penicilinové přípravky, ale lékař sám bude vědět, co je pro nastávající maminku v daném okamžiku nejlepší. Z přírodních prostředků, jež běžně naleznete doma je vhodný česnek, zázvor. Mezi bylinky, které neublíží v těhotenství, patří: meduňka, mateřídouška, máta, jitrocel a lípa.

Nosní spreje

Při léčení rýmy během těhotenství mají kapky a spreje do nosu přednost před léky. Mnohem šetrnější k nosní sliznici jsou kapky. Máte-li velmi ucpaný noc, lze zkusit nosní sprej s mořskou solí například Sterimar či Quixx. Jestliže vám lékař kapky či sprej do nosu doporučí, používejte je maximálně 1 týden. Nedodržení této doby povede k poškození sliznice a následnému krvácení z nosu. Ženy se zvýšeným tlakem by je neměly užívat vůbec, hrozí neustálé zvyšování krevního tlaku. Zkusit můžete také nosní kapky s obsahem Vincentky, jež jsou vhodné i pro miminka a kojící ženy.

jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak zajistit spokojený spánek pro vás i vaše mimčo? Stačí ohřívač lahví.

Ohřívač lahví – zjednodušení domů i na cesty

Proč vaše malé miminko bolí bříško?