Rada od fotříka: co bychom udělali jinak při výběru kočárku?

Máme doma 10. měsíční dceru a právě jsme řešili jedno dilema s kočárkem. Rozhodl jsem se napsat o tom krátký článek, třeba někomu pomůžu při rozhodování.

Když jsme zjistili, že manželka je těhotná, začali jsme přirozeně uvažovat a kalkulovat nad vybavením. Snažili jsme se vše brát z dlouhodobého hlediska. Například u volby dětské postýlky padla volba na Faktum Makaó kombi, což je taková šikovná skládačka. V budoucnosti ji lze přeskládat na psací stůl nebo postýlku pro dítě až do 7 let, popř i psací stůl s kontejnerem. Sice vyšší pořizovací cena, ale když si posčítáte všechny kusy nábytku, které se z toho dají poskládat, ve finále ušetříte. Možná tento odstavec vypadá jako reklama, ale nevidím nejmenší důvod, proč bych nedoporučil něco, co mám doma a jsme s tím spokojení.

postýlka Faktum Makaó kombi
Faktum Makaó kombi

Ale zpět ke kočárku. Udělali jsme totiž podobnou volbu s kočárkem, jako při výše uvedené postýlky. Jenže s úplně jiným výsledkem. Koupili jsme známou kombinaci 3v1 kde je klasický hluboký kočárek, sporťák a autosedačka. Až do minulého týdne bylo vše super, než jsem poprvé vyzkoušel „sporťák“. Na první vyjetí vypadá naprosto mastodontní, špatně se s ním jezdí a je naprosto neskladný. Stejně jako hluboký kočárek zabírá i tento téměř celý kufr auta. Navíc poloha dítěte je v kočárku prozatím dost nepřirozená a z kočárku je hned vidět, že jde o řešení s kompromisem. Chtěli jsme ušetřit, ale v tomto případě jsme udělali krok vedle. Sporťák v trojkombinaci prostě ne!

Hned dva dny po prvním svezení jsem vyrazil do obchodu a přivezl jsem klasický sporťák, tentokrát s velkým S. Je dokonale vychytaný, lehce se skládá a skvěle skladný. I kufr v autě si oddechl. Níže dávám pár fotek, jak sporťák vypadá a jak je skladný. Abyste mě nenařkly z reklamního článku, nepovím co je to zač. Ale mám pocit, že podobně se bude skládat většina sporťáků.

kocarek

Rada na závěr?

Tak jako asi většina fotříků jsem pohodlný a většinou volím cestu nejmenšího odporu. Proto jsem volil trojkombinaci (přeci nebudu kupovat během roku dva kočárky). Ale byla to chyba. Dnes bych koupil hluboký kočárek a sporťák zvlášť. Přeci jen se sporťák kupuje i na dva roky, tak raději si trochu připlatím, ale nebudu jezdit po parku s mastodontem.

A jaký kočárek máte vy? Máte podobnou zkušenost?

jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Těhotenská móda

Zácpa v těhotenství aneb jak na ní vyzrát