Psí láska dětem zaručeně prospívá

Patrně každý rodič se již setkal u svých dětí s přáním, mít psa. Rodiče často pořizují i jiná zvířátka. Kočku, morče, zakrslého králíčka. Kočka nebo králík tolik neomezují, jako pes, kterého je potřeba venčit a tu a tam řešit psí rozmary a navštěvovat veterinu. Přítomnost zvířat v domácnosti je pro děti  zdravotním i psychickým přínosem.

Samozřejmě velmi záleží na tom, jakého psa se rodiče rozhodnou dítěti pořídit. Pokud rodiče vyberou vhodného pejska a dokáží mu vytvořit vhodné domácí podmínky, vědci jednoznačně potvrzují (v nejedné studii), že přítomnost psa je pro dítě balzám. Pes je vlastně takové věčné dítě. A víte, že psí láska dokáže léčit? A to nejeden šrám na dětské duši. Pes je báječný kamarád, zejména, pokud máte jen jedno dítko, které  se může cítit samo. Psí kamarád je vždy připraven na společné lotroviny.

Pes má na dítě blahodárný vliv

Bylo zjištěno, že děti, které vyrůstaly se psem, jsou sebevědomější, klidnější, přátelštější, méně agresivní. Lépe navazují sociální kontakty a mívají i více pohybu. Pokud se i vy rozhodnete svému dítěti pořídit psa, pak by mělo jít o zodpovědné rozhodnutí.

Pro úspěšné zvládnutí psa je potřeba mít autoritativní povahu a být obezřetný. Budete vychovávat i psa (nejen své dítě), nikoliv aby pes poroučel vám. Klíčové je tedy vědět, jak psa vychovávat. Totéž platí o malých rasách, i když si většina lidí myslí, že malý pejsek nemůže kousnout. Jestliže jste zvážili všechna pro i proti, máte vybráno, pak hurá do zařizování domácnosti tak, aby byl příchod nového člena co nejpříjemnější.

pelech pro psy Cézar

Potřeby pro nového člena domácnosti

Nákup nezbytných potřeb bude zábava i pro větší děti. Určitě se rády zúčastní výběru správného pelíšku, hraček, mističek, vodítka, hřebínku, pamlsků a dalších potřeb.

Pelechy pro psy tvoří bohatý sortiment a je z čeho vybírat. Pozor na výběr správné velikosti. Mimo to budete muset s dětmi vybrat i místečko, kam pelíšek umístíte. Totéž platí o mističkách a dalších potřebách. Rovněž je vhodné dětem předem stanovit jejich povinnosti vůči novému členu rodiny. Jako je krmení, venčení, česání kožíšku, pokud bude mít pes delší srst. Většina povinností padne bezpochyby na vaší hlavu, ale díky přítomnosti psa se děti učí i zodpovědnosti a toleranci vůči živému tvoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejčastější novoroční předsevzetí, které jen málokdo dodrží

Valentýnské tvoření s dětmi