Proč vaše malé miminko bolí bříško?

Marně těšíte své miminko, které neustále pláče? Máte pocit, že nic nepomáhá? Příčinou mohou být dětské koliky, které trápí nejednu maminku a jejího potomka. Nepříjemné jsou o to více, že se bohužel pravidelně vrací. Mohou se vyskytovat třeba i několikrát do týdne. Jak proti nim bojovat?

Hledejte příčiny bolestí

Především pátrejte po příčinách, což se někdy ukazuje jako poměrně obtížné. Zjistěte víc o bolestech bříška, abyste dokázaly svému miminku lépe pomoci. Kde hledat jádro problémů:

  • Poměrně často tyto problémy souvisí s výživou, a to jak samotného kojence, tak matky.
  • Někdy se na bolestech podepisuje i napětí vyskytující se mezi matkou a dítětem.
  • Výjimkou třeba nejsou ani střevní parazité.

Pokud máte podezření, že vaše dítě často trpí kolikami, rozhodně byste tento fakt neměly podceňovat. Neváhejte a vydejte se k lékaři, který vám určitě dokáže pomoci. Důležité je udělat rozbor a stanovit přesnou diagnózu.

Potíže může způsobit laktóza

Není vyloučeno ani to, že děti s kolikou trpí intolerancí laktózy a právě to je příčinou bolestí a častého pláče. Zbavte se intolerance laktózy, mnohdy stačí velmi jednoduchá dietní opatření a potíže se zmírní. Především jde o to snížit příjem laktózy, případně ji nahradit jinými alternativními zdroji. Pokud ale usilujete o náhradu laktózy jinými látkami, podstatné je zachovat dostatek bílkovin a energie. Situaci může vyřešit i substituce enzymů a přísun vitaminu D a vápníku.

Plenky i na plavání

Miminko samozřejmě kvalitní plenky, ve kterých se bude cítit dobře, a přispějí k jeho celkové pohodě. Přitom nákup plen je velkou investicí, protože spotřeba je v raném kojeneckém věku skutečně vysoká. Proto vám určitě přijdou vhod levné pleny, jež si můžete pořídit i do zásoby. Pokud se s malým drobečkem chystáte vyrazit na kojenecké plavání, oceníte voděodolné plenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rýma v těhotenství

Prášek na praní – Batole