Proč cvičit v těhotenství

Ustát těhotenství, zejména poslední trimestr je pro ženu náročné, a to ať už jste od přírody štíhlá a svou postavu jste nikdy nemusela řešit nebo jste zvyklá, nosit pár kilogramů navíc. Rychlé přibývání na váze je pro tělo velký nápor a i kdybyste nepřibrala nic krom bříška, poznáte to – bolí to. Je hodně důvodů, proč by cvičení mělo být po poradě s lékařem důležitou součástí Vašeho těhotenství.

Zde uvádíme některé kladné aspekty cvičení v těhotenství

Přiberete méně

Pokud se budete i během těhotenství udržovat v kondici, váhový přírůstek bude menší a návrat k původní váze poznatelně snazší.

Snadnější porod

Tento fakt Vám samozřejmě nikdo nezaručí, ale pevnější svalstvo a posílenou fyzickou kondici při porodu jen oceníte.

Prevence bolesti zad

Celé dvě třetiny těhotných žen má zkušenosti s bolestí bederní páteře. Správným a včasným cvičením zejména ve druhé polovině těhotenství můžete tento problém velmi omezit. Nabízí se více druhů aktivit, doporučujeme například těhotenskou jógu, vodní cvičení nebo cviky pro posilování pánevního dna.

Menší pravděpodobnost zácpy

Díky rostoucí děloze a zvýšené hladině progesteronu trápí velké procento těhotných žen zácpa. Kombinací pravidelného cvičení a diety s obsahem vlákniny se tomuto problému vyhnete snáz.

Budete mít více energie a cítit se šťastnější

Cvičením se do Vašeho těla uvolňuje známý hormon endorfin – nazýván také jako hormon štěstí, protože se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu. Díky endorfinu se budete nejen cítit šťastnější, ale také nakopne Váš imunitní systém.

Seznámíte se s jinými maminkami

Na vedených lekcích budete potkávat další těhotné ženy ve stejném nebo srovnatelném stadiu těhotenství, takže je zde vysoká šance, že najdete novou kamarádku a společnici na procházky s kočárkem.

Důvodů, proč být během těhotenství aktivní je mnohem více. Za zmínění jistě stojí také lepší spánek, menší otoky nohou, vyšší sebevědomí apod.

A co vy maminy, cvičíte v těhotenství?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Taťuldové v šestinedělí

Rýma u batolat