Přírodní afrodiziaka z vlastní spižírny

Plánujete večer s partnerem a rádi byste si ho užili? Navodit atmosféru určitě není složité, ale povzbudit sexuální apetit už je hodný zkušené kuchařky a hostitelky. Víte, které potraviny vám s tím mohou pomoci? Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Připravte svému miláčkovi večeři, po které se bude jen olizovat, a navíc umocněte jeho touhu po vás.

Zapálit svíčky, pěkné oblečení na sebe, příjemná hudba, dobré víno a něco k zakousnutí. Nadchla vás představa slibného večera a ptáte se sami sebe, co dobrého k jídlu připravit? Menu lásky se skládá z koření a bylinek, které seženete dnes už v každém obchodě, možná, že je máte i doma v lednici a ve špíži. Právě koření a bylinky v sobě ukrývají velké množství esenciálních olejů, které stimulují krevní oběh a probouzejí sexuální vášně. Které to jsou? Nebudeme vás už napínat a jdeme na to.

Pepř

Patrně znáte pořekadlo našich babiček: trošku pepře, ať se vzepře. I komediální scény z filmů často zachycují kýchající herce, kteří přičichli k pepři. Po vdechnutí pepře se dostaví kýchání, ale co možná nevíte, kýchání způsobuje erotické potěšení. Dokonce se tvrdí, že minimalizuje impotenci.

Bazalka

Často používaná bylinka zejména v Italské kuchyni. Již staré kultury věděly, že bazalka ovlivňuje vášeň a plodnost. V Indii přisoudili bazalce i afrodiziakální účinky a opředli ji pověstmi, že v dům, kde kvete bazalka, navštíví mladá svěží dívka. Vymyslete nějaký recept, kde nechybí bazalka. Pokud vás neužije na vaření, stačí jednohubky s rajčetem, bazalkou a sýrem.

Kadeřavá petržel

Tato zdánlivě obyčejná bylinka vás překvapí svými účinky. Petržel používaly i čarodějnice, aby připravili lektvar sexuální touhy. Výtečně se hodí k masu, rybám, ale i do salátů nebo opět, jako finální ozdoba, třeba na chlebíčky.

Skořice

Legenda vypráví, že královna ze Sáby okouzlila krále Šalamouna díky své inteligenci, bohatství a zajímavé vůni, kterou se před schůzkou s ním potřísnila. Byl to samozřejmě skořicový olej. Král ji nedokázal odolat. Zkuste skořicové sušenky, skořicovou svíčku, nebo mu uvařte nejznámější jídlo – pohádku mládí (krupicovou kaši) a skořicí rozhodně nešetřete. Přidat ji lze i do svařeného vína. Fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak snadněji přežít letní těhotenství

Porod doma – ano nebo ne?