Prášek na praní – Batole

Prostředek na praní (prací prášek) je směsice chemických látek obsahující tenzid, jež se přidává do vody pro zvýšení účinnosti praní prádla. Mimo tenzidu prášek na praní může obsahovat prostředky na změkčení, bělící prostředky, přídavky na ochranu vláken, látky upravující pH, optické zjasňovače, enzymy pro lepší účinnost na odstraňování skvrn, stabilizátory, barviva a parfémy.

Je to docela solidní koktejl různých látek. Výjimku netvoří ani prací prostředky na prádlo barevné, bílé, černé, jemné prádlo, vlnu, pro citlivou kůži a kojence. Přesně o tom bude dnešní článek.

Různé druhy pracích prostředků

Především u atopického ekzému je nutné používat nedráždivé – neparfémované prací prostředky. Ať už zvolíte prášek, gel, kapsle, mýdlové ořechy či mýdlový sliz. Rovněž se nedoporučuje zvlášť u kojenců a citlivých osob použití aviváže. Naopak se vřele doporučuje přidat jedno máchání a namísto aviváže dát jednu až dvě lžíce octa. Prostředky na praní se dávkují podle míry znečištění prádla a tvrdosti vody. Pro vyšší účinnost praní a snížení množství pracího prášku lze do pračky, máme-li tvrdou vodu, přidat prací sodu.

Čištění skvrn od potravin a stolice lze zvládnout díky žlučového mýdla a vlažné vody. Pro bělení prádla je zase vhodný pekarbonát sodný – sůl na skvrny. Při praní na nižší teplotu je nutné k pekarbonátu přidat i aktivátor – TAED. Ovšem ne každý má čas a chuť míchat si svůj vlastní prací prostředek. Naštěstí dnes existuje velké množství dětských prášků na praní. Patří sem i prací prášek českého výrobce Batole – patrně jeden z nejznámějších.

Prací prášek Batole

Určen je na prádlo, jež přichází do styku s citlivou dětskou pokožkou, která je nejvíce vystavená různým rizikům, podrážděním a alergiím. Batole si při své prací síle zachovává šetrnost k dětské pokožce a jemnost vůči vláknům. Obsažené bioaktivní přísady zaručují skvělou prací účinnost a spolehlivé odstranění nečistot i skvrn, jako je pot, krev, fleky od potravin a další. Jde o ekologicky nezávadný výrobek bez fosfátů, barviv a jiných dráždivých přísad. Vhodný je pro všechny typy praček včetně ručního praní při teplotách od 30 do 90 stupňů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Proč vaše malé miminko bolí bříško?

Oblečte své dítko do stylového oblečení. Co mu nesmí chybět?

Oblečte své děti stylově