Poprvé ve školce

V pondělí byla moje malá opička poprvé ve školce a dopadlo to výborně! Ve svém článku popíši průběh celého půldne, pro představu ostatním maminkám, které mají tuto velkou událost ještě před sebou. Dceři je 2 a půl roku a do školky jsem se ji rozhodla dát již nyní proto, aby si na nový režim zvykala postupně a já byla k dispozici do jejích 3 let, než půjdu zpět do práce.

Příprava

Veškerá příprava na novou životní etapu probíhala tak, že jsem jí občas připomněla, že po prázdninách se jde do školky – no, spíš jsem to používala jako donucovací prostředek k tomu, když si například nechtěla čistit zuby atd.. jakože „paní učitelky budou určitě kontrolovat, jestli máš hezky čisté zuby“ nebo „ve školce se musí papat všechno!“. Pár dnů před koncem prázdnin už jsem taktiku raději změnila na „paní učitelka tě určitě pochválí, jak máš krásné zoubky“.

Den D

Ráno jsme vstaly, daly si dobrou snídani, učesaly 2 culíky a šlo se. Musím se pochlubit, máme opravdu skvělou školku. Ve třídě je 22 dětí (od 2 a půl roku) a na tento počet spadají 2 paní učitelky a 2 pomocnice – chůvy. Čekala jsem, že ten první den tam s malou pobudeme hodinku, dvě a půjdeme domů. Ale opak byl pravdou. Bylo mi naznačeno, že ideální bude se s malou rozloučit, nechat vše na nich a vyzvednout po obědě. Zašla jsem s ní tedy jen na záchod, vysvětlila jí, kde co najde a že teď tam zůstane chvíli sama, a šla jsem. Zhruba 10 min jsem ještě šmírovala za oknem, a světe div se, můj malý závislák popadl hračku (velký autobus) a absolutně mne nepostrádal 🙂 Trochu to taky zachránila jiná uplakaná holčička, kterou se moje sebevědomá holčička rozhodla utěšovat 🙂 Tak jsem tedy šla domů a nebylo mi vůbec do skoku.

Vyzvednutí po obědě

Když jsem si malou šla vyzvednout, čekala jsem nadšení, možná trochu hysterie. Ne. Seděla tam na bobku s novou kamarádkou, držely se za ruce a debatovaly. Když si mne všimla, dostala jsem teda pusu, ale také sdělení, že domů nechce! Takže mírná hysterie nakonec nastala, ale z úplně jiného důvodu 🙂

Dnes již máme za sebou celý týden, z toho jsem dceru 4x vyzvedla po obědě a  1x nechala i na spaní (doma přes den nespí). Vše zvládla na jedničku, školku miluje, a dokud nepřijde s  rýmečkou, tak já jsem pyšná matka s hromadou volného času 🙂

Závěrem připojuji seznam věcí, které jsem musela přikoupit:

  • Bačkůrky
  • Pyžamo
  • Batoh
  • Balík papíru A4
  • Tekuté mýdlo
  • Papírové ubrousky
  • Papírové kapesníky
  • Balení toaletního papíru

 

Měli jste to také tak? Budeme rádi, když nám v komentářích zanecháte své zážitky z prvního dne 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Káva v těhotenství a její nadměrný konzum

Průjem u batolat