Poprvé do školky? Nezapomeňte připravit dětský šatník!

Když se dítě poprvé vydává do mateřské školky, je to obrovská změna nejen pro ně samotné, ale i pro rodiče. Samotná adaptace je často zdlouhavý a náročný proces, který vyžaduje spoustu energie a úsilí. Pokud se chcete co nejlépe na ony náročné první zářijové dny připravit, zaměřte se už teď na dětský šatník. Pokud budete aspoň v tomto ohledu dokonale připraveni, budete se pak moci první týdny soustředit na klidné ranní vypravování, společné odpoledne s dítětem a láskyplné večerní uspávání. Tyto drobnosti pak mohou mít obrovský vliv na celou adaptaci v novém prostředí.

Zjistěte si dopředu, co do školky potřebujete

Pokud se koná rodičovská schůzka až těsně před začátkem docházky, zkuste školku předem oslovit s dotazem, co je potřeba připravit. Většina zařízení má v záloze seznam s veškerými informacemi. Ten zpravidla obsahuje množství oblečení na jednotlivé aktivity, ale i informace o veškerém dalším vybaveni, jako je přikrývka a polštářek či v případě malých dětí i například bryndáky a plenky.

Standartní požadavky

Oblečení pro chlapce a dívky se zpravidla nějak neliší. Základním požadavkem je oblečení na vnitřní aktivity a na vnější aktivity. Samozřejmě je potřeba oblečení vždy přizpůsobit aktuálnímu počasí a teplotám. Určitě proto musíte mít výbavu do deště, jako jsou gumáky a nepromokavá bunda a kalhoty, případně pak kvalitní pláštěnku. V případě veder děti využijí zase pokrývku hlavu.

Samozřejmostí je pak pyžamo na odpolední spánek a kvalitní přezůvky s pevnou patou. Některé školky vyžadují i určité specifické kousky, jako může být například zástěrka na kreslení a různé výtvarné dílničky. Pokud jste zvolili lesní školku, očekává se kvalitní termo prádlo, nepromokavé boty a pořádný turistický batůžek.

Nezapomeňte předejít ztrátám

Pro děti je docházka do školky obrovskou změnou a novinkou. Často jsou proto nervózní a roztěká, což způsobuje časté ztráty oblečení. Pokuste se tomu předejít a veškeré oblečení pro dívky a chlapce opatřete podepsaným štítkem. Prakticky v každé galanterii jsou k dostání nažehlovací jmenovky s fixem na textil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Batole

Rodičovství