Pojmy, které se vyplatí znát před těhotenstvím

Těhotenství patří bezesporu k nejkrásnějšímu období v životě každé ženy, rovněž je to však období plné strastí a různých otázek. Ať už těhotenství plánujete nebo jste na těhotenském testu před pár dny našla dvě čárky, určitě vás začnou zajímat veškeré věci pojící se k těhotenství až po samotný porod, včetně nejrůznějších názvů, o kterých jste neměla do dnešního dne žádné tušení.

Od teď se však stanou vaši součástí. K těhotenství i mateřství se váže celá škála nejrůznějších pojmů, které se vyplatí znát. Nedělejte si těžkou hlavu s tím, že momentálně nevíte, oč běží. Postupně se k vám začnou dostávat a vy budete krok za krokem zjišťovat, co který pojem znamená. Dnes se vás pokusíme seznámit s těmi nejběžněji používanými.

Trimestr

Tohle slovo už jste patrně zaslechly a víte, že se váže k těhotenství. Nicméně nemáte-li představu, co si pod tímto pojmem přesně představit, rádi vám to vysvětlíme. Trimestr je označení pro těhotenství dle etap po třech měsících. První trimestr začíná tedy početím/oplozením a končí ve 13 týdnu. Druhý trimestr logicky začíná ve 14 týdnu a končí ve 27 týdnu těhotenství. Poslední – tedy třetí trimestr začíná od 28 týdne a trvá do porodu.

Vaničkování

Vaničkování představuje úplně první seznamování se dítěte s vodním prostředím. V podstatě jde o plavání s malými miminky v bazénu. S vaničkováním se začíná od 6 týdne do pátého měsíce. V půl roce už může maminka s děťátkem přejít do veřejného bazénu s nechlorovanou vodou.

Šátkování

Šátkování patří k trendům, jež poslední dobou hýbou světem. Jak samotný název prozrazuje, jedná se o nošení dětí v šátku. Uvazování šátku se různě dělí a stejně tak i typy šátků. Záleží na více faktorech. Věku a váhy dítěte, výšky maminky apod. Na šátkování se pořádají i kurzy. Případně lze nastudovat na youtube, kde najdete spoustu video návodů. S nošením v šátku lze začít už den po porodu.

Kbelíčkování

Kbelíčkování patří spíš k novějším trendům a jedná se o koupání dětí v kbelíčku – nikoliv ve vaničce, jak si většina z nás pamatuje. Kbelíčkování dle odborníků přináší celou škálu výhod. Například to, že kyblík připomíná dítěti tvar dělohy, tudíž se necítí tak vystresované. Má v něm přirozenější pozici. Dítě má vodu až po krk, je mu hezky teplo a voda pomaleji chladne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

JAK NA NENÁVIDĚNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

Hypnoporod