Podzimní tvoření s dětmi

Hledáte zábavu na doma, když je venku zima a sychravo? Vrhněte se na domácí tvoření. Děti budou mít radost a ještě budete mít dárečky pro babičky a dědečky 🙂

Kaštany a spol

Pokud máte doma zásobu kaštanů, žaludů nebo bukvic, kupte špejle, papír a lepidlo a dejte se do tvoření. Nemusíte vyrábět jen zvířátka, pomocí papíru určitě zvládnete i robota nebo bojovníka s mečem.

Podzimní listí

Krásné listy různých barev jsou v tomto období dostupné naprosto všude a nabízí se spousta možností, co s nimi.

Z těch vylisovaných si doma vyrobte třeba ježka. Na bílý papír nakreslete ježčí obrys, namalujte mu oči a čumák a tam, kde má tělo, nalepte listy.

Děti určitě zaujme výroba listového ježka, tentokrát 3D. Do brambory, která bude představovat hlavu, zapíchneme špejli. Na špejli napichujeme těsně k sobě listy. Ty tvoří bodlinaté tělo ježka. Ukončíme kaštanem, který napíchneme na konec špejle. Ten je místo ocásku. Na bramboru nakreslíme ježkovi pusu, oči a čumák.

Rub listů můžete také obarvit vodovkami, temperami nebo prstovými barvami a otiskovat je na papír, následně libovolně domalovat.

Vlastnoruční výroba lampionů

Vyrobte si také lampion. Stačí tyčka, drátek, papír a pár doplňků. Na internetu určitě najdete různé návody. Pak můžete vyrazit do průvodu, který některá města či zájmové organizace pořádají. Pokud vám název lampionový průvod způsobuje křeče v jícnu, protože si pamatujete na časy minulé, zkuste se od toho pocitu oprostit. Dětem se svítící lampiony prostě líbí.

Když Vám vyhládne

Upečte si domácí chipsy z nových brambor. Brambory nakrájejte na velmi tenké plátky, rozprostřete na pečicí papír na plech tak, aby se nepřekrývaly, pokapejte trochou olivového oleje a pečte na 180 stupňů jen chvilinku, dokud nezezlátnou. Snězte, dokud jsou křupavé, to znamená rychle!

Ani zde se fantazii meze nekladou, na domácí chipsy můžete použít také řepu, mrkev, celer a další zdravé alternativy. Dobrou chuť 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Probiotika a jejich funkce

Váha kojence k výšce – růstové grafy