Pitný režim u dětí + recepty na tekuté dobroty

Každé dítko je jiné. Co dítě, to originál. Zatímco některé pijí rády a bez problémů, jiné musí maminky hlídat a pití nápojů připomínat. Dokonce jsou i děti, které pít čaj či mléko odmítají. Díky tomu se může tak banální věc, jako je pitný režim stát pěkně tvrdým oříškem.

Naštěstí se dá pitný režim ošálit, protože vodu obsahuje i řada ovoce, zeleniny, polévky a dokonce vařené kuře. Přinášíme vám tipy, jak pitný režim u dětí dodržet i bez kraválu a nucení jej vypít hrníček čaje.

Chytré jídlo

Jestliže vaše dítko není milovníkem popíjení čaje či ovocných šťáv, zařaďte do jeho jídelníčku polévky a ovoce či zeleninu s vyšším obsahem vody. Jedná se například o salátovou okurku, meloun, ananas, rajčata. Když si s tím vyhrajete, bude jíst ovoce či zeleninu dítě i očima. Stačí cukrářská vykrajovátka a trocha fantazie. Vykrajovat zvířátka nemusíte pouze z těsta na cukroví, ale i ovoce a zeleniny.

Tekutý zákusek

Koktejly většinou dětem chutnají. A když se udělají hustější, tak i zasytí a poslouží jako svačinka. Stačí vložit do mixéru banán, šťávu z pomeranče a kokosové mléko. Po takové dobrotě se určitě jen zapráší.  K chutným a oblíbeným nápojům patří i smoothie. Objevte kouzlo koktejlů a příjem tekutin nebude u vašeho dítěte žádný problém.

Banán + čokoláda

Potřebovat budete šálek mandlového mléka (ideálně domácí výroby), může být i kokosové, banán a polévkovou lžíci roztopené hořké čokolády. Vše důkladně rozmixujte a podejte dítěti v jeho oblíbeném hrníčku.

Fialové mléko

Připravte si domácí kešu mléko. Je to velmi snadné. Namočte na 1 hodinu kešu oříšky. Stačí polévková lžíce kešu oříšků a půl šálku převařené vody. Poté vlijte do mixéru a přilijte ještě dalšího půl šálku převařené vody a důkladně rozmixujte. U kešu oříšků je jedna velká výhoda. Vzniklé mléko nemusíte již cedit přes sítko či plátno. Vznikne vám hustší krémové mléko. Přidejte borůvky a kousek banánu, který nápoj přirozeně osladí – navíc dokáže zasytit. Mléko bude sladké, husté a krásně fialové. Nehovoře o tom, že je bohaté na živiny.

Na závěr:

Má-li dítě alergii na ořechy, ale nevadí mu semínka, můžete si doma vyrábět mléko ze semínek, ale třeba i ovesných vloček, rýže či quinoy. Mléko z ovesných vloček je úžasně krémové. Rostlinná mléka vyrobená doma neskladuje déle než 2 dny a samozřejmě v lednici. Dětem chutnají, dodají vitamíny a minerály a jsou výtečným doplňkem pitného režimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Potraviny, které se vyplatí konzumovat v šestinedělí

Pomoc! Mám pocit, že (vy)hořím!