Jen hloupé vlasy opouštějí chytrou hlavu aneb padání vlasů po porodu

Zvýšené vypadávání vlasů v období po porodu je zcela běžná záležitost. Naopak o padání vlasů již v těhotenství se skoro vůbec nemluví. Pokud vypadávání vlasů začalo už v průběhu těhotenství, bylo vhodné se obrátit na svého gynekologa případně dermatologa. Pravděpodobně šlo o známku, že má tělo nedostatek některých látek. Co však dělat, když vlasy stále padají?

V těhotenství a po porodu

dochází v těle ženy k hormonálním změnám. To může být značně vyčerpávající. Tyto změny mají rovněž vliv na vlasovou pokožku i vlasy. Ve většině případů problémy samy postupně odezní. U mnohých žen naopak začnou ty pravé problémy teprve po porodu. V tomto období nejčastěji také dochází ke změně struktury vlasů. Mnohdy se jedná o změnu trvalou – například narovnání vlnitých či kudrnatých vlasů.

Průměrně naší hlavu opustí za jediný den až 150 vlasů – při mytí až 300. Množství vypadaných vlasů je z velké části ovlivněno genetickou výbavou a životním stylem.

Doplňky stravy

Hojnější vypadávání a tvoření se lysinek, může být způsobeno stresem a vyčerpáním organizmu. V takovém případě je vhodná suplementační léčba a používání doplňků stravy. Pro přesnější posouzení stavu je lépe uskutečnit návštěvu dermatologa nebo jiného odborníka. Prevence během těhotenství může tyto potíže zmírnit nebo zcela odvrátit. Každému člověku vypadávají vlasy. Průměrně tak naší hlavu opustí za jediný den až 150 vlasů – při mytí až 300. Množství vypadaných vlasů je z velké části ovlivněno genetickou výbavou a životním stylem.

Vypadané vlasy se průběžně nahrazují novými. Ovšem v těhotenství mohou hormonální změny vypadávání vlasů dočasně zbrzdit. Vlasy, jež mají předurčeno vypadnout, se vlivem těchto změn drží a hlavu ženy opustí klidně v rozpětí 3-6 měsíců po porodu. To může způsobit paniku o hojnosti vypadávání vlasů. Ve skutečnosti vypadnou pouze ty, které už tam dávno nemají co dělat.

Nejvíce vlasů vypadává o období 3-6 měsíců po porodu.

Péče o vlasy po porodu

Dopřejte svým vlasům pravidelnou péči v podobě kvalitních vlasových přípravků. Po každém umytí nezapomeňte vlasy ošetřit enzymatickým sérem, šetrným kondicionérem či kolagenovou emulzí. Dbejte, aby se vám vlasy nezacuchávaly a nemusela jste je rozčesávat nešetrným způsobem. Vlasy zbytečně nenamáhejte fénem, žehličkou apod. Vhodná je také masáž pokožky hlavy. Vlasy, které jsou předurčeny vypadnout, se rychleji uvolní a udělají prostor těm novým. Místo drastických barev dejte přednost přelivům. Nejvíce vlasů vypadává o období 3-6 měsíců po porodu. Vlasy procházejí stádiem pasivity a poté vypadnou. Pokud nedošlo v tomto období k narušení vlasových cibulek, dojde postupně k celkovému srovnání.

jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příznaky porodu aneb už se to blíží

Přechod na příkrmy