JAK NA NENÁVIDĚNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

Stalo se u Vás také čištění zubů každodenní bitvou a noční můrou, která většinou končí pláčem? Nezoufejte, nejste sami. Spousta batolat skutečně nechápe, že o zoubky je nutné pečovat a to jediné, co jsou ochotni v pusince akceptovat je mámino prso nebo dudlík. Kartáček je prostě nepřítel! Maminky, neklesejte na mysli a v rutinním boji vytrvejte, jednou se to poddá a přijde den, kdy čištění neskončí bojem, ale úsměvem J Do té doby můžete vyzkoušet některé tipy, které by mohly zabrat nebo Vám oběma aspoň ulehčit.

Zábava se zubním kartáčkem

Nechte své dítko, aby si v drogerii samo vybralo ten nejhezčí a nejbáječnější zubní kartáček. Mluvte s ním o tom, jak je JEHO vlastní kartáček krásný a speciální.  Třeba ho bude mít raději 🙂

Zábava při čištění zoubků

Vyberte oblíbenou píseň a zpívejte ji během čištění. Pokuste se prostě udělat z nenáviděné činnosti zábavu.

Čistěte si zuby společně

Děti milují napodobování. Nechte ho sledovat, jak si s úsměvem čistíte zuby Vy. Mluvte při tom o tom, jak tuto činnost máte rádi, jak se těšíte na další čištění a jak je důležité, aby byly všechny zuby správně očištěné.

Graf se samolepkami

Vaše batole nenávidí čištění zubů, ale zcela jistě miluje samolepky! Vyvěste v koupelně graf, do kterého si za odměnu po každém úspěšném vyčištění jednu samo nalepí.

Zapojte zubní kartáček do hry i během dne

Například tak, že s dítkem budete kartáčovat zuby oblíbeným hračkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak nepřibrat na mateřské

Pojmy, které se vyplatí znát před těhotenstvím