Nejlepší poloha pro otěhotnění

V dnešní době už jsou známy i sexuální polohy, při kterých je z fyziologického hlediska vyšší šance, že se při „výrobě miminka“ dílo podaří a spermie doputují na správné místo. Zejména dvojicím, které se o miminko již nějakou dobu snaží, ale doposud bez úspěchu, by náš článek a tipy mohl pomoci.

Misionářská poloha

Oblíbená klasika, při které dochází k průniku v tom správném úhlu a penis se takto dostává velmi blízko k děložnímu čípku. Ještě efektivnější bude, když partnerčinu pánev podložíte například polštářem a tím ji mírně vyvýšíte.

Zezadu

Další z doporučovaných poloh je ta, kdy partnerka klečí na všech čtyřech a partner do ní proniká zezadu. Tato poloha je vhodná i v případě, kdy má žena tzv. zakloněnou dělohu. V této pozici dosáhnete hlubokého průniku a také žádoucího úhlu, který vede penis přímo k děložnímu čípku.

Lžičky

Poloha, kdy leží oba na boku a partner do partnerky proniká zezadu, je také doporučována jako vhodná. Je skvělá i pro lidi s problémy s páteří, protože je pohodlná, a dokonce pro ty, trpící nadváhou. Partner se zde opět snadno dostává hluboko a ve správném úhlu.

Na co nezapomínat

Určitě po sexu hned neutíkejte do sprchy, ale vydržte v horizontální poloze alespoň 15 minut! Takto mají spermie vyšší šanci dosáhnout cíle. Ideální relaxační poloha po sexu je, když si partnerka lehne na bok a přitáhne kolena k tělu, nebo na zádech s nohami nahoře. Pokud se ihned po sexu zvednete, většina spermatu z Vás odejde a šance na otěhotnění se snižuje.

Mnoho studií také potvrzuje, že k oplodnění dojde snadněji, dosáhne-li partnerka orgasmu. Důvod je prostý – během orgasmu dochází ke stahům dělohy a tyto pomáhají spermiím k vajíčku. Proto si sex užívejte a neprovozujte jen za tím jediným účelem!

Faktorů, které ovlivňují úspěch při početí je mnohem více. Například kvalita spermatu (množství, pohyblivost, životaschopnost), plodnost partnerky, správné načasování.. Pokud jste neúspěšní delší dobu, neváhejte a neodkládejte návštěvu lékaře. V dnešní době se nám naštěstí nabízí spousta možností, jak přírodě pomoci. Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

My ty ksichtíky prostě žerem

Výživa kojenců a batolat