Muž (a těhotná žena) – Dionisio 2.díl

Fotrici v tehotenstvi

V prvním dílu jsme se dozvěděli, jak muži nejčastěji reagují na větu „čekáme miminko“. V průběhu těhotenství je muž vystaven změnám chování partnerky v důsledku hormonálních změn v jejím těle. Nejvýraznější změny se dějí v prvním trimestru. Partner ženy by měl být připraven zejména na negativní aspekty těchto změn jako například iracionální skleslost, nepochopitelné slovní napadání a obviňování muže, libování si v hádkách. Co poradit? Hlavně trpělivost a klid. Je třeba mít na paměti, že za mnohé aspekty svého chování v tomto období žena nemůže.

Během těhotenství se rovněž mění sexuální praxe páru. V určitém období má žena na sex menší chuť, než tomu bylo dříve, v některých fázích má naopak na sex chuť větší. Generalizovat se příliš nedá. Každá žena je originální a platí to i v této souvislosti. Častokrát muži nezbývá, než se v tomto ohledu přizpůsobit. Jak se ženě postupně zvětšuje břicho, je nutné během sexu experimentovat rovněž s novými polohami tak, aby byly nastávajícím rodičům milostné hrátky nadále příjemné a pohodlné. Pakliže se žena necítí na klasickou soulož, ale přesto se nebrání tomu přivést do blaženosti svého partnera, je na místě zvolit jiné sexuální praktiky (jako například orální sex).

Užívejte bezstarostného lenošení zachumláni v peřinách. Vězte, že po narození vašeho potomka se několik měsíců až let nevyspíte, tak jak chcete. Naspěte se tedy do zásoby.

Jestliže máte rádi společnost a s radostí si čas od času vyrazíte na sklenku s přáteli, smiřte se s tím, že těhotenství vaší partnerky je poslední čas, kdy si můžete (byť již méně často, než dříve) pohovořit s přáteli o fotbale, hokeji, o dívkách, o krizi na blízkém východě, nebo o globálním oteplování. Pomyšlení, že s bezstarostnými dýchánky s přáteli v pohostinství budete mít zanedlouho útrum, by vás neměla uvádět do zoufalství. Naopak, při každém takovém setkání byste se měli radovat, že ještě máte tu možnost. Užívejte a bavte se! Dokud to jde.

Stejně tak spěte, co to jde! Zkuste si během těhotenství ženy i přispat o hodinku, dvě, než je vaším zvykem. Užívejte bezstarostného lenošení zachumláni v peřinách. Vězte, že po narození vašeho potomka se několik měsíců až let nevyspíte, tak jak chcete. Naspěte se tedy do zásoby. Držíme palce a přejeme vše nejlepší k narození vašeho prcka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zácpa u kojenců a jak miminku pomoci

Jaké dětské kolo vybrat?