Menstruace v těhotenství neexistuje!

tehotenstvi-43

Některé ženy mohou na začátku těhotenství i během něj krvácet. Nejedná se však o menstruaci. Vysvětlení bývá relativně náročné, ale zjednodušeně se jedná o hormonální procesy, aniž by bylo narušeno těhotenství. Během těhotenství se zastaví ovulace – tedy uvolnění vajíčka. Díky tomuto procesu hladina hormonů zodpovědná za odstranění zbytnělé děložní sliznice neklesá. Kdyby se hladina hormonů snížila, začala by se děložní sliznice sloupávat, jako se tomu děje při běžné menstruaci, což by mělo za následek to, že by sebou strhla i plod. V tomto případě by se jednalo o samovolný potrat, ale ne menstruaci. Jestliže žena na začátku těhotenství krvácí, může to být ze dvou důvodů.

1. Implantační krvácení

S tímto je možné se setkat někdy ve čtvrtém až šestém týdnu těhotenství. Jedná se o slabé krvácení či špinění (růžové až hnědé barvy). Ženu může bolet i v podbřišku, což si lehce může splést s bolestmi, podobné při menstruaci. Jak se embryo snaží vniknout do děložní stěny, dochází k porušení cév v děložní sliznici a to má za následek mírné krvácení. Nejedná se o nic vážného a nemusíte propadat panice.

2. Hormonální insuficience

Jde o nedostatečnou produkci hormonu progesteronu, který má vliv na zdárný vývoj těhotenství. Pomáhá udržet těhotenství do vytvoření fungující placenty, zhruba do 12 až 13 týdne těhotenství.

Další příčiny krvácení v těhotenství

Jak bylo již uvedeno, může se během těhotenství vyskytnout krvácení různé intenzity, ale nepleťte si to s běžnou menstruací. Přesto, že krvácení může probíhat v době plánované menstruace, kdy žena netuší, že je těhotná. Příčinou může být popisované implantační těhotenství, mimoděložní těhotenství, potrat, infekční onemocnění či poranění u pohlavního styku. Pokud máte jakékoliv obavy, neváhejte navštívit gynekologa, který určí správnou příčinu. Buď veškeré hrozby odvrátí, nebo doporučí vhodnou léčbu.

Kuriozity

Už víme, že během těhotenství by se menstruace neměla objevit. Pokud se tak skutečně stane, protože i takové případy se udály, jde o velkou výjimku. Žena do posledního okamžiku tvrdila, že neměla o těhotenství tušení. Nicméně takové kuriozity se běžně nedějí. Pomineme-li první dva měsíce, kdy ke krvácení skutečně může dojít, měla by žena vyhledat lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cvičení s miminky od 3 do 6-ti měsíců

Příkrmy, recepty aneb kdy a pro koho jsou vhodné.