Fit mamina –  2. díl

V prvním díle našeho miniseriálu jsme si řekli, že cvičit se dá s vlastní vahou, případně použít cvičební pomůcky, které vás finančně nezruinují. Které to jsou? To si prozradíme o pár řádků níže.

Skládací běhací pás nebo švihadlo

Ne každý má možnost nakoupit nákladné stroje a cvičební pomůcky a navíc je ještě i skladovat doma, ale mít malinký kouteček, to snad není věda. Místo nákladných posilovacích strojů existují pružinové systémy, které se dají buď připevnit do zdi pomocí skoby, ale klidně i za dveře/futra nebo zachytit právě o zábradlí na výše zmiňovaných schodech. I v těch nejmenších bytech se už dá vyřešit možnost cvičit, kdy nepotřebujete kolem sebe hodně místa. Stejně tak běhací pás si lze pořídit skládací. Mám ho a jsem spokojená. Složím a opřu o stěnu – zabere minimum místečka. Možná někdo podotkne, že je to pro něj dost velká finanční investice.

Pak existuje věc, které se říká švihadlo a stojí pár korun. Díky švihadla procvičíte celé tělo + spalujete kalorie. Švihadlo si určitě řada z vás pamatuje z dětství. Některá jsou opatřená i počítadlem v rukojeti (počet skoků, spálené kalorie, tepová frekvence) a dokonce nemají provaz – skákání jen simulujete a skáčete, aniž byste museli šlehat provazem a bát se, že si zapletete nohy a rozbijete nos. Skákat doma nemusíte, aby si na vás sousedé nestěžovali. Můžete jít ven a dítě mít v kočárku vedle sebe.

Jak a co cvičit?

Existuje nespočet možností, jak se začít aktivně hýbat i bez počáteční finanční investice. Inspiraci lze dnes hledat na youtube, kde existují zdarma programy na každý den a třeba i cvičení na celý měsíc. Jak pro začátečníky, tak pro pokročilé i novopečené maminky. Stejně tak tam najdete informace, jak se správně stravovat – stačí jen chtít a nehledat důvody, proč to nejde, ale hledat možnosti, jak pravidelný pohyb zařadit do svého životního stylu. Najděte to, co vás bude bavit.

A proč to vůbec dělat? Protože přirozeného pohybu rapidně ubývá, což se podepisuje na lidském zdraví (ať už je to fyzická nebo psychická stránka). Práci nám usnadňují domácí elektrické spotřebiče a roboti, všude jezdíme autobusem nebo autem, výtahem, obdělávat pole a pěstovat ovoce a zeleninu nemusíme – koupíme je v obchodě. Určitě by bylo moc fajn začít cvičit doma i s dětmi, které se rády připojí a hlavně uvidí, že pravidelný pohyb by měl být naprostou součástí života.

Ukázka cvičení s malými dětmi

https://www.youtube.com/watch?v=H8xYJ7y85v4

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak vybrat správnou podprsenku?

Aby si maminka odpočinula